Milani mposhtet nga Napoli

0
Napoli ka fituar derbin e javës së dytë në Serie A, duke mundur si vendas Milanin, me rezultat 4:2. Ndeshja e zhvilluar në San...

Reali vuan, por fiton

0
Real Madrid ka shënuar fitore të vështirë por shumë të rëndësishme ndaj Celta Vigos, në kuadër të xhiros së dytë të La Ligas. Mbretërit...

Fitore dramatike e Unitedit në fund të ndeshjes

0
Skuadra e Manchester Unitedit ka arritur që me vështirësi ta mposht Hull Cityn me rezultat minimal 1 me 0. Edhe pse takimin e dominoi kresjtësisht...

Juve mposht Lazion

0
Juventusi ka mposhtur si mysafirë Lazion me rezultat 1:0. Kampioni i Italisë ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë kampionale, pas të parës së...

Turqia pa yllin e saj në eliminatore

0
Turqia nuk do të ketë në radhët e saj për ndeshjet me Rusinë dhe Kroacinë, kapitenin Arda Turan. Trajneri i skuadrës ballkanase nuk e ka...

Formacionet zyrtare: Tottenham – Liverpool

0
Tottenham dhe Liverpool kanë publikuar formacionet zyrtare për ballafaqimin e tyre në kuadër të xhiros së tretë në Premierligë. Tottenham: Vorm, Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose;...

Real Madrid – Celta Vigo, formacionet me plot mungesa

0
Real Madrid ka ende shumë mungesë edhe për duelin me Celta Vigon. Real Madrid është ende në pritje të rikthimeve të rëndësishme. Cristiano Ronaldo e Karim...

Shaqiri mungon në ndeshjen e parë kualifikuese

0
Zvicra është tronditur nga lajmi se Xherdan Shaqiri do të mungojë në ndeshjen e parë kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018”, ndaj Portugalisë. Shaqiri do të...

Këto janë grupet e Ligës së Evropës

0
Tashmë ka përfunduar edhe shorti i Ligës Evropës dhe edhe këtë sezon nuk munguan befasitë. Grupi A është grupi më interesant, ndërsa më poshtë keni...

Belgjika nuk e fton Januzajn, shpresë për Kosovën

0
Belgjika nuk e ka ftuar Adnan Januzajn duke e lënë të hapur mundësinë e angazhimit të tij në ekipin e Kosovës. Adnan Januzaj nuk është...