Zvicra mposht Portugalinë

0
Kombëtarja e Zvicrës e ka mposhtur me lehtësi kampionin e Evropës, Portugalinë me rezultat 2-0. Ndeshje kjo e rëndësishme për kualifikimet e Botërorit “Rusia 2018”,...

Formacionet zyrtare: Zvicër – Portugali

0
Zvicra në Basel nis kualifikimet për Kampionatin Botëror ndaj kampionëve të Evropës, ndaj Portugalisë. Për Zvicrën në këtë ndeshje nuk paraqitet i lënduari Xherdan Shaqiri. Formacionet...

Renditja e Shqipërisë në Grupin G

0
Kombëtarja e Shqipërisë fitoi 2-1 ndaj Maqedonisë dhe këto ishin pikët e para kualifikueset për ‘Rusia 2018’. Pas kësaj fitore Shqipëria renditet në vendin e...

De Biassi i kënaqur me tri pikë

0
Përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni de Biasi, është ndarë i kënaqur me tri pikë. “Ishte një ndeshje e vështirë. Ndeshjet që luhen në dy ditë janë...

Ukraina merr vendim për dy ndeshjet kundër Kosovës

0
Ambasadori i Ukrainës në Serbi, Oleksandr Aleksandrovic ka bërë të ditur se ndeshja mes Ukrainës dhe Kosovës në kuadër të kualifikimeve për “EuroBasket 2017”...

Shqipëria arkëton tre pikët e para

0
Kombëtarja e Shqipërisë ka siguruar 3 pikët e para në kuadër të kualifikimeve për Botërorin Rusia 2018. Ndeshja e nisur mbrëmë në Shkodër, u ndërpre...

Beqiri e Haxhiu nuk respektojnë himnin e Kosovës

0
Ndeshja e djeshme mes Finlandës dhe Kosovës, solli emocione të veçanta për të gjithë kosovarët. Me fat ishin ata që patën mundësi të udhëtojnë nga...

Heronjtë nisen për Kosovë

0
Përfaqësuesja e Kosovës është duke u kthyer nga Finlanda. Kështu ka bërë të ditur deputeti i Kuvendit, Bekim Haxhiu, i cili njëherësh ka sjellë...

Mediat botërore raportojnë për festën e kosovarëve në Prishtinë

0
Mediet botërore i kanë kushtuar rëndësi të madhe debutimit të Kosovës në kualifikimet për Kampionatin Botërorë. Fotografitë e tifozëve të Përfaqësueses së Kosovës në Prishtinë,...

Shqipëri-Maqedoni, mësoni se kur rifillon ndeshja

0
Ndeshja Shqipëri-Maqedoni, sfida e parë eliminatore e Botërorit 2018 për kuqezinjtë, u ndërpre në minutën e 75-të për shkaqe natyrore. Një rrebesh shiu i shoqëruar...