Barca s’gabon ndaj Borussia Monchengladbach

0
Barcelona ka mposhtur Borussia Monchengladbachun në xhiron e dytë të Grupit C në Ligën e Kampionëve. Kampioni spanjoll fitoi 2 me 1 ndaj gjermanëve, duke...

Takimi Arsenal – Basel, përplas vëllezërit Xhaka

0
Granit Xhaka dhe Taulant Xhaka pritet të ndeshen sonte në takimin mes Arsenalit dhe Baselit në Ligën e Kampionëve. “Goal.com” ka parashikuar formacionet e Arsenalit...

De Biasi fton edhe dy futbollistë nga Kosova në Kombëtare

0
Shqipëria luan me datë 6 dhe 9 tetor sfidat me Lihtenshtejnin dhe Spanjën për kualifikueset e botërorit “Rusi 2018”, dhe pritet që në listën...

CAS shqyrton ankesën e Serbisë ndaj Kosovës në UEFA më 31 tetor

0
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka vendosur që ankesën e Serbisë ndaj vendimit të UEFA-s për pranim të Kosovës në këtë institucion ta shqyrtojë më...

Juventusi dominon Dinamon

0
‘Zonja e Vjetër’ ka arritur të mposht në udhëtim 0:3 Dinamon e Zagrebit. Pjanic në minutën e 24’, Higuain në minutën e 31’, Dybala me...

Dortmundi barazon me Realin

0
Dortmundi dhe Reali kanë ndarë pikët në klasiken e Evropës, duke luajtur barazim 2:2. Ndeshja e zhvilluar në ‘Signal Iduna Park’ dhuroi spektakël me katër...

Nesër dalin në shitje biletat për ndeshjen Kosovë-Kroaci, ja ku mund t’i blini

0
Të gjithë ata që duan të blejnë një biletë për ndeshjen Kosovë – Kroaci, që luhet më 6 tetor, mund ta bëjnë këtë nga...

Borussia Dortmund – Real Madrid, kryendeshja e sontme në LK

0
Sonte do të luhen ndeshjet e xhiros së dytë të Ligës së Kampionëve në Grupet E, F, G dhe H. Ndeshja më interesante pritet të...

Caktohet stadiumi ku do të luhet ndeshja Ukrainë – Kosovë

0
Mes stadiumit të Krakovias që zë 15 mijë tifozë dhe atij të Wisla Krakowit, që zë 45 mijë, Federata e Futbollit e Ukrainës (FFU)...

UEFA: Të mërkurën shikojeni ndeshjen mes vëllezërve Xhaka

0
UEFA ka reklamuar në faqen e saj zyrtare sfidën Basel-Arsenal, si ndeshjen e cila ja vlen më së shumti të ndiqet këtë mesjavë në...