Liverpooli s’e njeh kampionin

0
Liverpooli ka fituar ndaj Leicesterit Cityt me rezultat 4-1. Reds ishin më të mirë gjatë gjithë takimit dhe kjo ishte një fitore e merituar për...

Juventusi vazhdon me fitore

0
Juventusi ka shënuar edhe fitoren e tretë në Serie A. Zonja e Vjetër në ‘Juventus Stadium’ ka mposhtur 3:1 Sassuolon, në kuadër të xhiros së...

Reali deklason Osasunen

0
Real Madrid ka shënuar fitore të thellë kundër Osasunës në ndeshjen e javës së tretë të La Ligës. Pjesa e parë ishte në dominim total...

City fiton derbin e Manchesterit

0
Skuadra e Manchester Cityt e ka fituar derbin e javës përball Manchester Unitedit me rezultat 2 me 1. Ndeshja ishte mjaftë e zjarrtë nga dy...

Bayern vazhdon me fitore

0
Bayern Munich ka mposhtur Schalken 2:0 në ndeshjen e dytë të edicionit të ri të Bundesligas Bayern Munich ka shënuar fitore të merituar prej 2:0...

UEFA: Skënderbeu trukoi 50 ndeshje

0
UEFA ka publikuar arsyet që çuan në përjashtimin nga kompeticionet europiane për një periudhë 1 vjeçare skuadrën e Skënderbeut. Institucioni më i lartë i futbollit...

Formacioni i javës në Superligë

0
Java e tretë sikurse dy të parat ka sjell rezultatet të papritur dhe protagonistë interesant. Prishtina ka vazhduar me fitore bindëse, ndërsa Llapi, Gjilani,...

Sa janë rrogat e shqiptarëve në Serie A?

0
Pothuajse një miliard euro rroga në Serinë A. Më saktësisht 985 milionë euro, që për sezonin 2016/2017 do të përfundojnë në llogaritë bankare të...

Prishtina bindëse, kryeson e vetme

0
FC Prishtina është treguar mjaft bindëse, duke e mposhtur Hajvalinë me rezultat të pastër, 3:0, në ndeshjen që sapo përfundoi në Kastriot. Bardhekaltrit kanë kaluar...

FIFA: Lojtarët që u paraqitën në Evropian nuk kanë të drejtë t’i bashkohen Kosovës

0
Shtëpia ndërkombëtare e Futbollit edhe zyrtarisht ka sqaruar procesin e ndryshimit të kombëtareve apo përfaqësuesve për lojtarët kosovarë që luajnë nëpër kombëtare tjera. FIFA ka...