Gjiganti italian zbarkon në Shqipëri (Foto)

0
“Inter Akademi Albania” zbarkon edhe në Korçë. Ditët e fundit janë hedhur edhe themelet e një bashkëpunimi mes Skënderbeut dhe klubit milanez. Ky është lajmi...

Birmingham huazon dy futbollistët e Arsenalit (Foto)

0
Birmingham sot gjatë ditës do të nënshkruaj me dy futbollistë të Arsenalit, shkruan indeksonline. Sipas Sky Sport, Carl Jenkinson dhe Cohen Bramall do të bashkohen...

Cancelo sot nënshkruan me Interin

0
Joao Cancelo është rrugën për tu bërë një lojtar i Interit dhe sot ai i ka kryer testet mjekësore. Sipas Gianluca Di Marzio, lojtari e...

Formacioni më i mirë i javës në Evropë (Foto)

0
Gazzeta dello Sport ka formuar formacionin e javës në Evropë. Gazeta e famshme italiane nuk i përfshinë në këtë 11-she futbollistët nga Serie A. Futbollisti me...

Messi – Man City, ky është lajmi i fundit

0
Disa mesazhe filluan të trazojnë të ardhmen e Lionel Messit këtë fundjavë. Edhe pse duket akoma më e vështirë se e Neymarit, Citypo konsideron të...

Inter – Juventus, gati shkëmbimi i madh (Foto)

0
Interi dhe Juventusi përkundër marëdhënjeve jo të mira, megjithatë mund të bëjnë një shkëmbim interesant. Sipas “Sport Mediaset”, të dy klubet mund të gjejnë një...

Sergi Roberto zyrtarizon skuadrën për sezonin e ri

0
Sergi Roberto nuk do të largohet nga Barcelona. Lojtari është shprehur i lumtur në “Camp Nou”, duke mohuar largimin. “Unë jam i lumtur. Kundër Real Madridit...

Interi kërkon yllin e Milanit

0
Interi ka bërë një interesim serioz për yllin e Milanit, Suso. Sipas “La Gazzetta dello Sport” thuhet se Spalleti ka kërkuar nga “kushërinjtë” njërin nga...

Neymar kritikon Barcelonën

0
Neymar shkëlqeu në fitoren 6-2 të PSG-së kundër Toulouse mbrëmë, ku shënoi dy gola, në dy asistoi dhe fitoi një penallti. Pas ndeshjes ai ka...

Vjen fitorja e parë sezonale për Liverpoolin, fiton ndaj Crystal Palaces (Video)

0
Pas barazimit 3-3 ndaj Watforidit, Liverpooli ka gjetur fitoren e parë sezonale në Ligën Premier. Reds fituan ndaj Crystal Palaces me rezultat 1-0. Pjesa e parë...