FIFA me një pako 1.5 miliardë dollarë do të ndihmojë futbollin

0
Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka publikuar një pako mbështetjeje prej 1.5 miliardë dollarëve me qëllim për të zbutur pasojat ekonomike nga...

Van Dijk i shkëlqyeshëm, Shaqiri i harruar – vlerësimet e lojtarëve të Liverpool pas...

0
Liverpool ka arritur t’i jap fund pritjes 30 vjeçare, duke e fituar titullin e parë të kampionit që nga viti 1990.

30 vjet pritje – Liverpool shpallet kampion për herë të parë në Premierligë

0
Liverpool ka pranuar një dhuratë të madhe nga skuadra e Chelsea.Rezultati pozitiv i Chelsea kundër Manchester City, ka bërë që Liverpool edhe...

Thomas Meunier lojtar i Borussia Dortmund

0
Thomas Meunier edhe zyrtarisht është lojtar i Borussia Dortmund. Skuadra gjermane, ka arritur marrëveshje për transferimin e reprezentuesit belg,...

Pritjes 30 vjeçare po i vjen fundi, Liverpool sonte mund të shpallet kampion i...

0
Përballja mes Chelseas dhe Manchester Cityt, për tifozët e Liverpool, nuk është thjeshtë një ndeshje e radhës në Premierligë.

Napoli dhe Callejon ndajnë rrugët

0
Jose Callejon mund të paraqitet për të fundit herë në fanellën e Napolit ditën e diel, kur skuadra e Gennaro Gattusos pret...

Zidane, i destinuar për t’u bërë trajner i Francës

0
Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane është i destinuar të pasojë Didier Deschamps si trajner në Francë.Zidane ka fituar tre trofe të...

Zorc vazhdon kontratën me Dortmund

0
Borussia Dortmund ka njoftuar për një marrëveshje të rëndësishme. Skuadra e Borussia Dortmund, ka njoftuar pak minuta më parë...

Barcelona merr kreun e tabelës me fitoren ndaj Bilbaos

0
Barcelona e ka mposhtur me rezultat minimal 1-0 Athletic Bilbaon në kuadër të javës së 31-të në La Liga.

Tre lojtarë të PSG-së dalin pozitiv me koronavirus

0
PSG është rikthyer në stërvitje për tu përgatitur për ndeshjet e Ligës së Kampionëve pasi që futbolli francez është anuluar.