Barcelona mbetet e pamposhtur

0
Barcelona ka shënuar fitore të thellë 4-0 në ndeshjen kundër Deportivo La Coruna. Golat për Barcën në këtë ndeshje i shënuan dy Luis Suarez dhe...

Liverpooli shkatërron Bournemouthin

0
Liverpooli ka shënuar fitore të thellë 0-4 në udhëtim te Bournemouth. Skuadra e Kloppit në ndeshjen e xhiros së 18-të me meritë ka shënuar fitore...

Juventusi fiton thellë në Bologna, ngjitet në pozitën e dytë

0
Juventusi ka fituar me rezultat të thellë 3-0 në ndeshjen e tyre në udhëtim te Bologna. Pas barazimit në shtëpi ndaj Interit, skuadra e Massimiliano...

Lojtari i fundit që e mposhti Messin dhe CR7 pensionohet nga futbolli

0
Liete Kaka edhe zyrtarisht është pensionuar nga futbolli. Ish futbollisti më i mirë në vitin 2007, ka njoftuar se ka vendosur të tërhiqet përfundimisht nga...

Manchester United rikthehet te fitorja

0
Manchester United është rikthyer me pikë të plota në udhëtim te WBA. Djajtë e Kuq kanë lënë pas humbjes me Manchester Cityn, duke fituar në...

Milani i Gattusos shkatërrohet nga Verona

0
Hellas Verona ka fituar me rezultat të thellë 3-0 ndeshjen e tyre në shtëpi ndaj Milanit. Skuadra e Gennaro Gattusos nuk ka arritur ta vazhdoj...

Ronaldo shpalos dëshirën e tij

0
Futbollisti portugez Cristiano Ronaldo thotë se dëshiron të vazhdojë të fitojë trofe të tjera dhe karrierën e tij ta përfundojë në Real Madrid, transmeton...

Zizu: Do ta mbroj Benzeman deri në vdekje!

0
Zinedine Zidane u paraqit para mediave , në prag të ndeshjës së Kupës së Botës për klube, ku Real Madrid do të ndeshet të...

Granit Xhaka do të bëhet më i mirë te Arsenali me ardhjen e Steven...

0
Steven N’Zonzi raportohet se së shpejti do t’i bashkohet skuadrës londineze të Arsenalit. Mesfushori i Sevillas, francezi pritet të transferohet gjatë afatit kalimtar të janarit...

FIFA kërcënon Spanjën me përjashtim nga Kupa e Botës!

0
Sipas gazetës “El Pais” , Spanja rrezikon të përjashtohet nga Kupa e Botës. Federata spanjolle thuhet se ka marrur një letër nga FIFA, në të...