Ronaldo mund ta humbë El Clasicon

0
Ai ka probleme me një tërheqje muskulore, e cila mund ta lë jashtë sfidës ndaj Barcelonës. Cristiano Ronaldo ka tronditur Real Madridin para El Clasicos.Ai...

Berisha vazhdon kontratën me Melbourne Victory

0
Besart Berisha ka vazhduar qëndrimin te klubi australian me marrëveshje të re. Besart Berisha ka nënshkruar kontratë të re me skuadrën e Melbourne Victory. Sulmuesi kosovar...

Barça i thotë “jo” Coutinhos në janar

0
E ardhmja e Philippe Coutinhos vazhdon të jetë një nga temat më të përfolura në botën e futbollit. Por, kalimi i tij te Barcelona nuk...

Atletico Madrid ka një lajm të keq për Barcelonën

0
Kjo ankesë vjen si përgjigje e Drejtorit të Barcelonës, Guillermo Amor, i cili tha se mund të ketë pasur tentime për të kontaktuar francezin. Atletico...

A është ky klubi i ri i Dybalas?

0
Paulo Dybala mund të transferohet në Paris Saint-Germain. Paulo Dybala mund të largohet nga Juventus. Sulmuesi argjentinas nëpërmjet menaxherit dhe vëllait të tij, Mariano ka shfaqur...

Futbollisti kosovar në formacionin e sezonit në Zvicër (Foto)

0
Benjamin Kololli po kalon një sezon fantastik te ekipi i Lausannes. Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës është zgjedhur në formacionin e gjysmë sezonit në Zvicër. “Sot...

Lista e golashënuesve më të mirë në Serie A

0
Në Serie A janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së 17-të. Befasia e kësaj jave ishte mposhtja e Interit në shtëpi nga Udinese, me rezultat 3:1. Fitore...

Lista e golashënuesve më të mirë në La Liga

0
Në La Liga janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së 16-të. Është Barcelona që ka shënuar fitoren e radhës, duke e mposhtur 4-0 La Corunan. Pas kësaj...

FC Kosova shpallet kampione në mënyrë sensacionale

0
Skuadra FC Kosova është shpallur kampione në Ligën e Qarkut në Regensburg, duke mposhtur Fortunën në finale me rezultat 2:1, ani pse ajo garon...

Ramos: Vetëm këto tri ekipe na frikësojnë

0
Sergio Ramos identifikon tre kundërshtarët e Real Madridit në Ligën e Kampionëve. Kapiteni i madrilienëve thotë që Barcelona, PSG dhe Bayern Munchen janë rivalë të...