“Adios” Barcelona, a do të jetë ky klubi i ri i Iniestas?

0
Andres Iniesta mund të largohet nga Barcelona. Manchester City do të tentojë të sjellë në ‘Etihad Stadium’ Andres Iniestën, gjatë merkatos së verës, por duket...

Juventus eliminon Tottenhamin, pas ndeshjes vjen lajmi i keq nga UEFA

0
Mbrojtësi Medhi Benatia dhe mesfushori Miralem Pjanic do të mungojnë në ndeshjen e parë çerekfinale. Juventus mposhti Tottenhamin me rezultat 2:1 në ndeshjen e kthimit...

Pas 29 vitesh një anglez debuton për Barcelonën

0
Ish-talenti i Arsenal, Marcus McGuane është bërë anglezi i parë që luan për Barcelonën, që pas Gary Lineker, kur ai u aktivizua në Superkupën...

Pas eliminimit nga Liga e Kampioneve, PSG tregon të ardhmen e Neymar

0
Paris Sanit-Germain nuk është i gatshëm që të shesë në asnjë rrethanë yllin e skuadrës, Neymar. Pozicioni i skuadrës franceze, të cilët në muajin gusht...

Sergio Ramos, lojtari me më shumë kartonë në historinë e Ligës së Kampionëve

0
Mediat spanjolle u përpoqën dhe përpiluan një listë prej dhjetë lojtarësh që deri më tani kanë marrë më shumë kartonë në historinë e Ligës...

Barcelon mposht pas penaltive Espanyolin, fiton Kupën e Katalunisë

0
Barcelona ka fituar trofeun e parë në këtë sezon, por i cili nuk njihet ndërkombëtarisht pasi që organizohet nga Katalunia. Barca, e cila u paraqit...

Prishtina eliminon Llapin

0
Prishtina është gjysmëfinalist i ri i Kupës së Kosovës në futboll. Ekipi bardh e kaltër fitoi ndaj Llapit pas penalltive me rezultat 3:2. Kurse, Loja e...

Ronaldo arrin rekordin e Van Nistelrooy

0
Futbollisti i Real Madridit, Cristiano Ronaldo me golin e mbrëmshëm kundër PSG-së në Paris, ka arritur rekordin e Ruud van Nistelrooy në Ligën e...

Neymar: I mërzitur për humbjen, krenar me bashkëlojtarët

0
Paris Saint Germaini humbi nga Real Madridi edhe në ndeshjen e dytë (1-2) dhe kështu u eliminua nga Liga e Kampionëve. Për skuadrën nga Parisi...

Xhaka kundër Man Cityt, formacionet e duelit në Etihad Stadium

0
Manchester City takohet sonte me Baselin. Manchester City pret sonte Baselin në Etihad Stadium në kërkim të kualifikimit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Mediat italiane...