Kosova barazon me Greqinë

0
Ka përfunduar takimin ndërmjet Greqisë dhe Kosovës, duel ky në kuadër të rundit të katër në grupin C’ të Ligës së Kombeve. Djelmoshat e Challandes...

Formacionet zyrtare: Lituani – Shqipëri

0
Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes Lituani – Shqipëri. Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes Lituani – Shqipëri. Me fillim nga ora 18:00, Shqipëria zhvillon ndeshjen...

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Greqisë

0
Kombëtarja e Kosovës luan sonte ndeshjen e tretë brenda gjashtë ditësh. Pas dy humbjeve nga Maqedonia e Veriut dhe Sllovenia, ‘Dardanët’ përballen me Greqinë në...

Challandes: Jam i befasuar nga kritikat e rënda, duhet të merren parasysh edhe kundërshtarët

0
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka folur në një konferencë për media një ditë para takimit në Ligën e Kombeve me kombëtaren e Greqisë. Challandes...

Vojvoda: Ne gjithmonë japim më të mirën, kemi nevojë për mbështetjen e tifozëve

0
Mërgim Vojvoda ka deklaruar se futbollistët e Kosovës janë të gatshëm të japim maksimumin në sfidën kundër Greqisë, që luhet ditën e mërkurë. ‘Dardanët’ në...

Ronaldo infektohet me COVID-19

0
Portugalia ka njoftuar se Cristiano Ronaldo ka rezultuar pozitiv me coronavirus. Në testimet e fundit të bëra nga kombëtarja portugeze, ka rezultuar se ylli i...

FFK: Pesë raste pozitive te Kosova U21, mes tyre katër futbollistë

0
Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar opinionin se Kombëtarja U21 dje iu ka nënshtruar testit për Covid-19 dhe sot është njoftuar me rezultatet...

Kosova nuk ia del as ndaj Sllovenisë

0
Kosova ka pësuar humbjen e radhës vetëm tri ditë pasi u mposht në Shkup. Skuadra e drejtuar nga Bernard Challandes u mposht nga Sllovenia në...

“Të tregojmë klasin tonë”, kapiteni Berisha: Shqipëria favorite e grupit, ja pse sakrifikova për...

0
Kapiteni i Kombëtares, për sfidën ndaj Kazakistanit, Etrit Berisha ishte i pranishëm në konferencën për shtyp para gazetarëve, ku foli për përballjen e ditës...

Të gjithë lojtarët e Kosovës negativë në testet për Covid-19, gati për Slloveninë

0
Kombëtarja e Kosovës është gati për ndeshjen e radhës. Në kuadër të ligës C në Ligën e Kombeve, Kombëtarja e Kosovës luanë përballë Sllovenisë, në...