Messi konfirmon të ardhmen e tij

0
Lionel Messi ka konfirmuar të ardhmen e tij në Barcelonë. Lionel Messi ka arritur marrëveshje të re në Barcelonë që do ta mbajë atë në...

“Ronaldo do të fitojë Topin e Artë”

0
Ikona e Romës, Francesko Totti ka thënë se Ronaldo është përpara Messit dhe Neymarit në garën për të fituar Topin e Artë. Totti i përshkroi...

Neymar sqaron të ardhmen e tij, flet për Mbappen

0
Sulmuesi brazilian, Neymar JR ka folur rreth të ardhmes së tij. Edhe pse flitej për një transferim të mundshëm te Real Madridi, një gjë e...

Lewandowski qëndron te Bayerni

0
Sulmuesi polak duket se është bindur për të qëndruar në Allianz Arena. Robert Lewandowski dëshiron të qëndrojë për një kohë të gjatë te Bayern Munich...

Futbollisti i Skënderbeu ftohet për herë të parë në Përfaqësuesen e Kosovës

0
Nihmës trajneri i Përfqësueses së Kosovës, Muharrem Sahiti, e ka ftuar për ndeshjen miqësore ndaj Letonisë edhe mesfushorin e Skënderbeut, Suad Sahitin. Sahiti është lindur...

Supergoli i Sadikut (VIDEO)

0
Sulmuesi i Kombëtares realizoi një super-gol për epërsinë e Zurichut ndaj Villarrealit. “Sadiku feston golin e hershëm për Zurichun, por VIllarreali tani ka kthyer ndeshjen...

Real Madridi për 120 milionë euro po e transferon yllin e madh

0
Monaco ka bërë me dije se mund ta shesë në këtë verë Kylian Mbappen. Skuadra franceze ka caktuar një çmim prej 120 milionë euro për...

Lionel Messi blen apartament në Milano

0
Saga që e lidhë Lionel Messin me Interin vazhdon të jetë aktive në Itali. Ylli i Barcelonës raportohet se ka blerë një apartament në Milano,...

Prishtina, Feronikeli e Trepça 89 e mbyllin javën me fitore, vazhdon lufta për titullin

0
Me fitoret e Prishtinës, Feronikelit dhe Trepçës 89 ka përfunduar edhe xhiroja e 19-të në Superligën e Kosovës. Prishtina ka shënuar fitore bindëse para publikut...

Pas lëndimit që pësoi me Fenerbahçen, Muriqi merr zyrtarisht këtë vendim për Kosovën

0
Kosova do të luajë javën e ardhshme dy ndeshjet “jetike” për kualifikimin në Euro 2020. Vedat Muriqi kishte pësuar një lëndim në ndeshjen e...