Solidariteti me Serbinë, Spanja nuk pranon të përballet me Kosovën

0
Kosova që fillimisht u tërhoq në grupin A, pastaj kalojë të grupi B në mënyrë që të mos përballet me Serbinë është duke vazhduar...

Dallku, Ibrahimi dhe Boshnjaku përfundojnë në emergjencë

0
Trajneri Armend Dallku, fizioterapeuti Atdhe Halimi, dhe dy futbollistët Labinot Ibrahimi dhe Lorik Boshnjaku, kanë përfunduar në emergjencë, pas situatës tensionuese që...

Ozil: Gabova shumë që nuk përfaqësova vendin tim

0
Mesfushori turk, Mesut Ozil ka pranuar se ka bërë gabim të madh që nuk ka luajtur për vendin e tij, por për kombëtaren gjermane. “Gabimi...

Van Dijk i shkëlqyeshëm, Shaqiri i harruar – vlerësimet e lojtarëve të Liverpool pas...

0
Liverpool ka arritur t’i jap fund pritjes 30 vjeçare, duke e fituar titullin e parë të kampionit që nga viti 1990.

Vdes ish-futbollisti i Juventusit

0
Sot ka ndërruar jetë ish futbollisti i skuadrës së Juventus.Në moshën 33 vjeçare, Giuseppe Rizza  është ndarë nga jeta, pas disa komplikimeve...

Nuk mori ftesë nga Kosova, Liridon Krasniqi merr pasaportën e Malajzisë

0
Tash e sa vite pjesë e Superligës së Malajzisë, Liridon Krasniqi ka bërë një emër të madh në futbollin e Malajzisë, duke regjistruar paraqitje...

Roma hap bisedimet me Bin Salman

0
Roma ka hapur bisedimet me princin e Arabisë Saudite, Bin Salman. Derisa bisedimet me Newcastle United kanë ngecur dhe...

Liverpooli e ka nxjerr në shitje Shaqirin, këto janë klubet e mëdha që janë...

0
Xherdan Shaqiri pritet të largohet nga Liverpooli gjatë afatit kalimtar veror. Ylli kosovar nuk ka pasur shumë hapësira këtë edicion me The Reds, por edhe...

Kosova pa lojtarët kryesorë në ndeshjet e qershorit

0
Dy ndeshjet e qershorit pritet t’i japin kah rrugëtimit të Kosovës në eliminatoret për “Euro 2020”. Por përfaqësuesja e Kosovës në futboll...

Liverpooli dëshiron ta shesë Shaqirin, i vë edhe çmimin

0
Liverpool do shikojë mundësinë e shitjes së sulmuesit Xherdan Shaqiri kur të hapet afati veror pas katër muajve. Shqiptari që përfaqëson Zvicrën, ka bërë 17...