Messi i pandalshëm: 36 skuadra janë “viktima” të argjentinasit në Ligën e Kmapionëve

0
Barcelona u përballë të martën në mbrëmje me Ferencvarosin në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Lionel Messi arriti të gjente vetën...

Man United e fiton kryendeshjen, e mposhtë sërish PSG-në në Francë

0
Manchester United e ka fituar 1:2 derbin e xhiros së parë të grupit H të Ligës së Kampionëve, duke e mposhtur në udhëtim Paris...

Barcelona e nis me fitore bindëse Ligën e Kampionëve

0
Barcelona e ka nisur me fitore sezonin e ri në Ligën e Kampionëve. Katalanët kanë arritur që në ‘Camp Nou’ të mposhtin skuadrën nga Hungaria,...

Lazio merr tre pikë të rëndësishme përballë Dortmundit, debuton Muriqi

0
Lazio ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme me rezultat 3:1 ndaj Borussia Dortmund të martën mbrëma, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e...

Edicioni i ri i Ligës së Kampionëve fillon sonte me disa super ndeshje

0
Edicioni i ri i Ligës së Kampionëve 2020/21 fillon sonte me disa super ndeshje në program. Për shkak të pandemisë dhe rrethanave të krijuara, edicioni...

Mbi 46 mijë tifozë në një stadium të Zelandës së Re, një pamje e...

0
Një turmë me kapacitet afër 46,049 mijë tifozë ishte e pranishme në ''Eden Park'' ndërsa Zelanda e Re mundi Australinë 27-7 në ndeshjen e...

Ibrahimovic gjunjëzon Interin dhe vesh qytetin “Kuq e Zi”

0
Zlatan Ibrahimovic është heroi i ‘Derby della Madonnina’. Milan ka shënuar fitore me rezultatin 1:2 në përballjen kundër Inter, shkruan lajmi.net. Derbi i qytetit të Milanos...

Dortmund fiton në udhëtim ndaj Hoffenheim, Reus bën heroin

0
Marco Reus i ka siguruar tri pikë Borussia Dortmundit. Dortmund kanë shënuar fitore minimale në udhëtim kundër skuadrës së Hoffenheim, shkruan lajmi.net. Në një terren mjaft...

Werder ndanë pikët me Freiburg – Rashica rikthehet me disa minuta në dispozicion

0
Werder Bremen dhe Freiburg kanë ndarë pikët. Me barazimin 1:1 është mbyllur ndeshja mes Freiburg dhe Werder Bremen, e vlefshme për Bundesliga, shkruan lajmi.net. Freiburg kaluan...

Rrahmani sheh spektaklin nga stoli teksa Napoli deklason Atalantan për tri pikët

0
Napoli ka shënuar fitore spektakolare kundër Atalantas. Atalanta është gjunjëzuar në ‘San Paolo’ duke u mposhtur 4:1 nga Napoli, shkruan lajmi.net. Këtë triumf të Napolit, mbrojtësi...