Katër skuadra kosovare në BIBL

0
Liga Ballkanike ka konfirmuar që katër skuadra do ta përfaqësojnë Kosovën në këtë edicion të kësaj lige. Një gjë e tillë është bërë e ditur...

Prishtina përshëndetet nga Kupa e Evropës

0
Sigal Prishtina e mbyll aventurën e saj me humbje në FIBA Europen Cup. Ekipi kryeqytetas në ndeshjen e fundit të luajtur në Pallatin e Rinisë...

Kupa e Botës: Kosova publikon listën për dy ndeshjet para-kualifikuese

0
Është publikuar lista e gjerë e basketbollistëve të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet para kualifikuese për botërorin e vitit 2023. Në një konferencë për...

Ndërron jetë Kobe Bryant, përfshihet në aksident fatal me helikopter

0
Basketbollisti i njohur amerikan, Kobe Bryant, ka vdekur pas një përplasje me helikopter. Sipas TMZ, ylli i NBA po udhëtonte me tre persona tjerë me...

Kosova mposht edhe Luksemburgun

0
Kosova ka hedhur një hap të rëndësishëm për të kaluar në raundin e parë të kualifikimeve për Botërorin 2023, pasi ka mposhtur Luksemburgun 84-80. Ndeshja...

Trajneri i Kosovës: Kjo është sfidë globale, duhet të qëndrojmë të bashkuar

0
Pandemia Covid-19 ka prekur shtetet anekënd Evropës dhe botës, duke bërë që të anulohen apo të shtyhen ngjarjet sportive. Megjithatë, në këto momente kërkohet kujdes...

Sigal Prishtina fiton Kupën e Kosovës

0
Sigal Prishtina është fituese e kupës së Kosovës në Basketboll për vitin 2017. Skuadra kryeqytetase në finale mposhti Pejën me rezultat 77:66. Kjo ishte Kupa e...

KB Prishtina e fiton për të dytën herë radhazi Kupën e Kosovës

0
KB Prishtina e ka fituar Kupën e Kosovës në basketboll për të dytën herë radhazi në kategorinë e femrave. KB Prishtina e fitoi Kupën e...

Kosova pëson humbje të thellë nga Sllovenia

0
Kosova ka pësuar thellë në ndeshjen e parë kualifikuese për EuroBasketin 2017. Sllovenia fitoi ndaj Kosovës me rezultat 113:68 në ndeshjen e parë të Grupit...

Sonte, derbi kosovar në Ligën Ballkanike

0
Sonte, e mërkurë, në orën 19:00 do të zhvillohet derbi kosovar në Ligën Ballkanike mes Pejës dhe Rahovecit. Peja rikthehet në Ligën Ballkanike pas një...