Tirana fiton Superkupën e Shqipërisë

0
Ekipi i futbollit Tirana ka fituar Superkupën e Shqipërisë, gjatë përballjes me ekipin e Kukësit. Ndeshja Kukësi-Tirana e luajtur në stadiumin "Selman Stermasi", në kryeqytetin...

Xhaka ndëshkohet me karton të kuq, megjithatë Arsenali fiton

0
Arsenali ka shënuar fitore të vështirë por shumë të rëndësishme në kuadër të xhiros së tetë të Premierligës. Topgjinjtë kanë mposhtur 3:2 Swansean, në një...

Milani shënon fitore ndaj Parmas

0
Milan e ka mbyllur me fitore xhiron e 14-të në Serie A. “Rosonerët” kanë shënuar fitore me rezultatin 2:1, në përballjen ndaj Parma.Serinë e golave...

Pa fitues në Napoli, Bayerni thuajse i kualifikuar

0
Nuk ka dhënë fitues ndeshja në mes të Napolit dhe Barcelonës e luajtur të martën mbrëma në kuadër të fazës nokaut të Ligës së...

Loriana kalon në gjysmëfinale, është në rrugë të mirë për medaljen e artë

0
Loriana Kuka ka vazhduar me sukses edhe në garën e dytë të zhvilluar në Grand Prix Marrakech. Në çerekfinale, xhudistja nga Kosova ja doli që...

Skënderbeu në Beograd, akomodohet në hotelin ku u vra krimineli Arkan

0
Skënderbeu do të akomodohet në hotelin “Croëne Plaza” në Beograd, ambient në të cilin u ekzekutua në mënyrë misterioze 17 vite më parë krimineli...

Arlind Ajeti gjen më në fund ekip

0
Qendërmbrojtësi Arlind Ajeti ka gjetur skuadrën me të cilën do të luaj këtë sezon. Futbollisti shqiptarë i cili mbeti pa ekip këtë verë, tashmë...

Zidane: I lumtur për fitoren, por më shumë për Balen dhe Ronaldon

0
Trajneri i Real Madridi, Zinedine Zidane, ka thënë se është i lumtur me atë që pa në Signal Iduna Park. Mbretërit triumfuan me rezultat 3-1...

Ozil reagon pas akuzave për takimin e tij me Erdoganin: Kam një zemër gjermane...

0
Mesut Ozil ka reaguar me anë të një postimi në Instagramin e tij në lidhje me akuzat që iu bënë për takimin me presidentin...

E papritur: Ylli i Realit drejt Dortmundit

0
Borussia e Dortmundit është duke bërë një merkato shumë të mirë deri tani, duke afruar në skuadër lojtarë të rinj dhe me shumë perspektivë. Tashmë verdhezinjtë duan...