Habibi në lot, lutje Allahut: Babai dhe më shumë se 20 familjarë, me koronavirus

0
I tronditur dukshëm, Habib Nurmagomedov (Khabib) postoi një video në Instagramin e tij në të cilin komentoi buletinin shëndetësor të babait të tij Abdulmanap. “Ditët...

Pogba nuk duron fyerjet ndaj fesë islame, drejt tërheqjes nga Kombëtarja e Franceze

0
Ylli francez i futbollit, Paul Pogba, duket se i ka dhënë fund karrierës së tij me kombëtaren e Francës. Ngjarjet e fundit që kanë tronditur...

Dallku, Ibrahimi dhe Boshnjaku përfundojnë në emergjencë

0
Trajneri Armend Dallku, fizioterapeuti Atdhe Halimi, dhe dy futbollistët Labinot Ibrahimi dhe Lorik Boshnjaku, kanë përfunduar në emergjencë, pas situatës tensionuese që ka ndodhur...

“Pa mëshirë” në Iran: shteti var në litar kampionin e mundjes

0
Pavarësisht nga një thirrje ndërkombëtare globale për ta kursyer atë, mundësi Navid Afkari, 27 vjeç, u ekzekutua në Iran pasi u akuzua nga shteti...

Ozil: Gabova shumë që nuk përfaqësova vendin tim

0
Mesfushori turk, Mesut Ozil ka pranuar se ka bërë gabim të madh që nuk ka luajtur për vendin e tij, por për kombëtaren gjermane. “Gabimi...

Van Dijk i shkëlqyeshëm, Shaqiri i harruar – vlerësimet e lojtarëve të Liverpool pas...

0
Liverpool ka arritur t’i jap fund pritjes 30 vjeçare, duke e fituar titullin e parë të kampionit që nga viti 1990. Ka qenë një sezon...

Vdes ish-futbollisti i Juventusit

0
Sot ka ndërruar jetë ish futbollisti i skuadrës së Juventus.Në moshën 33 vjeçare, Giuseppe Rizza  është ndarë nga jeta, pas disa komplikimeve shëndetësore, përcjell...

Roma hap bisedimet me Bin Salman

0
Roma ka hapur bisedimet me princin e Arabisë Saudite, Bin Salman. Derisa bisedimet me Newcastle United kanë ngecur dhe janë drejt shkatërrimit si pasojë e...

Renditja e UEFA-s për klube, kryeson Bayerni, Interi parakalon Juventusin

0
Ecuria fantastike si në Gjermani edhe në Europë, ka bërë që Bayerni i Mynihut të kryesojë renditjen e UEFA-s, për klub, me 30 pikë,...

Khabib ia dedikon fitoren babait të ndjerë, ndërsa konfirmon pensionimin nga UFC si premtim...

0
Khabib Nurmagomedov ka shënuar fitoren e tij të 29-të. Ylli rus i UFC, Nurmagomedov, ka arritur të regjistrojë një tjetër fitore në rekordin e tij...