Liverpooli mposht Arsenalin në ‘Emiratas’ dhe kalon në finale të Carabao Cup

0
Liverpooli ka shënuar fitore si mysafir i Arsenalit me rezultat 2-0, duke kaluar në finale të Carabao Cup ku e pret Chelsea. Të dy skuadrat...

Hazard e shpëton Realin pas 120 minutave lojë dhe e kualifikon Realin në çerekfinale

0
Real Madridi e ka prerë biletën për në çerekfinale të Kupës së Spanjës. Heroi i mbrëmjes së sotme pa asnjë dyshim ishte Eden Hazard, i...

Fenerbahce futet në bisedime për Xherdan Shaqirin

0
Fenerbahce është në garë në tri kompeticione dhe kërkon që të këtë ekip sa më të plotësuar për fazën finale, duke tentuar një emër...

Për herë të parë, Kosova me dy përfaqësues në Lojërat Olimpike Dimërore

0
Albin Tahiri dhe Kiana Kryeziu do ta përfaqësojnë Kosovën në Lojërat e 24-ta Olimpike Dimërore Pekini 2022. Të dy skitarët e skijimit alpin kanë përmbushur...

Alep: Arrihet marrëveshja mes CSKA Moskës dhe Lazios për Muriqin

0
Mediumi “Alep Agency” raporton se Lazio ka arritur marrëveshje me klubin CSKA e Moskës për qendërsulmuesin Vedat Muriqi. Muriqi nuk është në planet e Sarrit,...

Xhaka: Federata e Shqipërisë nuk më ka thirr asnjëherë

0
Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka ka bërë befasinë me një deklaratë të fundit, ku thotë se Federata e Shqipërisë nuk i ka bërë asnjëherë...

Kosova përballet me Zvicrën në muajin mars

0
Kombëtarja e Kosovës do të luajë një ndeshje miqësore me Zvicrën. Federata e Futbollit e Zvicrës ka njoftuar se do të luajë dy ndeshje miqësore...

CSKA e Moskës me ofertë zyrtare për Fidan Alitin

0
CSKA e Moskës është njëra nga skuadrat më të mëdha në Rusi me shumë trofe të fituar. Por skuadra nga kryeqyteti rus këtë edicion ka...

Xhaka: Emocioni më i madh në karrierë ishte goli ndaj Serbisë

0
Ylli i Arsenalit, Granit Xhaka është rikthyer të flas sërish për golin e shënuar për Zvicrën kundër Serbisë. Zvicra para disa viteve bëri hapin e...

Real Madridi mposht Bilbaon dhe fiton Superkupën e Spanjës

0
Real Madridi e ka filluar mbarë vitin 2022, duke fituar Superkupën e Spanjës, pasi mposhti me rezultat 2-0 Athletic Bilbaon. Gara e tretë më e...