Rama falenderon Erdoganin

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e nisi fjalimin e tij në ceremoninë e përurimit të uniformave të reja në policinë e shtetit me një...

BBC: Shqipëria, vendi i famshëm për tolerancën fetare

0
BBC i ka kushtuar një artikull Shqipërisë, në të cilën vë në pah tolerancën fetare që ekziston në shtetin ballkanik. Quinn Hargitai tregon udhëtimin e...

Tërmet në Shkodër

0
Një tërmet 4.4 ballësh të Richterit ka rënë sot në mëngjes, rreth orë 06:15 në Shkodër dhe ka shqetësuar shkodranët e zgjuar herët dhe...

Sekuestrohen 180 kg drogë në Durrës

0
180 kilogramë marijuanë janë sekuestruar nga policia e Durrësit, ndërsa është vënë në pranga një person. Burime të policisë bëjnë me dije se është arrestuar...

Rama për “Al Jazeera”: Shqipëria e Madhe asnjëherë nuk ka qenë opsion

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur rreth bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë. Ai në një intervistë për Al Jazeera Balkans, se Shqipëria e Madhe...

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë dhe në jug, epiqendra në kufirin me Greqinë

0
Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë rreth orës 22:16 minuta në Shqipëri. Lëkundjet kanë zgjatur për disa sekonda, por ende nuk dihet intensiteti dhe epiqendra...

Aksident tragjik në autostradën Tiranë- Durrës, vdesin 4 të rinj (Foto)

0
Një aksident tragjik i ndodhur mëngjesin e sotëm u ka marrë jetën katër të rinjve. Ngjarja ka ndodhur në autostradën Tiranë- Durrës, në afërsi të...

Sekuestrohen 90 kg drogë, arrestohet 5 persona

0
Në dy operacione antidrogë të policisë në Gjirokastër dhe Kukës janë sekuestruar 91 kg kanabis sativa. Policia Kufitare e Kakavijës ka bllokuar dhe sekuestruar një...

Presidenti Thaçi shpallet qytetar nderi i Shkodrës

0
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është shpallur sot qytetar nderi i Bashkisë së Shkodrës. Sipas një njoftimi nga Presidenca, me propozimin e të...

Kryeprokurori i Shqipërisë detyrohet të largojë familjen nga vendi shkaku i kërcënimeve

0
Kryeprokurori i Republikës Adriatik Llalla është detyruar të largojë fëmijët dhe bashkëshorten shtatzënë nga Shqipëria në një vend aleat, pas kërcënimeve që ka marrë...