Nënë e bir në Vlorë u masakruan nga i dashuri i nuses (Video)

0
Olsin dhe të ëmën Salkie Hoxhallarin i vranë për xhelozi, sepse dy të dashuruar që të dy të martuar nuk takoheshin dot. Më shumë se...

3 orë në këmbë, ushtria shpëton 38-vjeçaren e izoluar në Kukës

0
Pas 3 orë ecjeje në këmbë, Forcat e Armatosura kanë arritur të transportojnë sot për në Spitalin Rajonal të Kukësit një 38-vjeçare, e cila...

Bllokohen rrugë e fshatra nga bora në Shqipëri

0
Reshjet e dëborës kanë vijuar gjatë natës dhe mëngjesit, duke zbritur deri në zonat e ulta. 5-10 cm dëborë ka rënë në Lezhë, por superstrada...

Prifti e ndalë Elvis Naçin, ja cfarë shprehet për të… (Foto)

0
Toleranca fetare në Shqipëri është një prej cilësive më të mëdha që bota e vlerëson së tepërmi. Çdo njeri ka të drejtë dhe është...

Shqipëria nën dëborë, bllokohen disa akse në veri të vendit (VIDEO)

0
Reshjet e dëborës kanë vështirësuar këtë mëngjes qarkullimin në disa akse rrugore të vendit. Automjetet të cilave u është dashur të qarkullojnë pa nisur...

Dëbora izolon Shqipërinë – Në Kukës dhe në shumë zona malore nuk nis mësimi

0
Rreshjet e dendura të dëborës përveçëse kanë bllokuar akset kryesore në vend duke vështirësuar apo ndaluar qarkullimin, Kukësi ka ndërprerë edhe mësimin. Ky problem ka...

Fshatrat e izoluar nga dëbora, banorët prej 10 ditësh të bllokuar

0
Dy fshatra në zonat e thella malore të Bashkisë së Bulqizës, Ternovë e Madhe dhe Ternovë e Vogël në Njësinë Administrative Zerqan, vijojnë të...

Bushati: Shqipëria pret që t’i bashkohet BE-së brenda 10 viteve

0
Shqipëria pret që t’i bashkohet BE-së brenda 10 viteve, deklaroi ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, në një intervistë për agjencinë prestigjioze të lajmeve, Reuters. “Mendoj...

Përgjaken rrugët, dy të vdekur e dy të plagosur

0
Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur orët e para të mëngjesit pranë zonës së njohur si Mali i Robit, ku dy persona kanë...

Ambasada Amerikane ia ngrehë veshin Ramës lidhur me “presidentin e përbashkët”

0
Reagimi i Ambasadës Amerikane në lidhje me deklaratën e Kryeministrit Edi Rama në Kuvendin e Kosovës me rastin e 10-vjetorit të Pavarësis, ku foli...