Korrupsioni, ja në cilin vend qëndon Shqipëria

0
Organizata e Kombeve të Bashkuara raportoi se rreth 89 për qind e shqiptarëve besojnë që korrupsioni në Shqipëri është gjerësisht i përhapur. Shifra alarmante...

Rama injoron opozitën, me kufje në vesh në Parlament

0
Gjatë gjithë fjalës së kryetarit të PD-së, kryeministri Edi Rama vendosi kufje në vesh, duke e injoruar atë që kishte për të thënë Lulzim...

“Heshtja e zgjatur”! Helmoi vjehrrën, arrestohet nusja

0
Policia ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “Heshtja e zgjatur”, duke vënë në pranga 4 persona. Është bërë e mundur zbardhje e një ngjarje...

Kukës, ndërrojnë jetë gjatë lindjes nëna dhe foshnja

0
Një 42-vjeçare dhe foshnja e saj kanë gjetur vdekjen gjatë lindjes në maternitetin e Kukësit, në orët e para të mëngjesit. Informacionet paraprake bëjnë të...

Rroga nuk tregohet! Punonjësja refuzon kërkesën e Ramës

0
Kryeministri Edi Rama u ndal në një sipërmarrje private për të ilustruar se si zyrat e punës janë vënë në shërbim të personave të...

Tetovarit i bllokohen në një bankë të Tiranës 400 mijë euro

0
Prokuroria ka bllokuar llogarinë bankare të një shqiptari nga Tetova, e cila ishte hapur në një bankë të nivelit të dytë në Tiranë Llogaria bankare...

349 kg hashash në Mallakastër, arrestohen 4 femra

0
Policia e Fierit ka sekuestruar 349 kg kanabis sativa dhe ka arrestuar 5 persona, 4 prej të cilëve femra, në një operacion të zhvilluar...

Pronat në bregdet, Lame: Do i kthejmë shtetit pronat e grabitura

0
Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame në një deklaratë për mediat bëri të ditur se qeveria po përgatit një skemë veprimi për pronat në zonat...

Me dorën mbi Kuran dhe flamur, kampionja Begaj: Jam e pastër (Video)

0
Mbi dorën në librin e shenjtë të Kuranit dhe flamurin shqiptar, peshëngritësja Romela Begaj është betuar se është e pastër, dhe se nuk ka...

Prifti trafikant i drogës udhëtonte në Shqipëri, “vizitonte manastiret”

0
Pas kapjes me rreth 30 kilogram drogë të priftit ortodoks serb, Milan Jordoviç, së bashku me mësuesin e besimit fetar, Zoan Marinkoviç, në afërsi...