Brenda kampit më famëkeq në Shqipëri (Foto)

0
Enver Hoxha ishte një admirues i flaktë i "shokut Stalin". Në kohën kur sundimit 30-vjeçar të ish-diktatorit sovjetik i erdhi fundi me vdekjen e...

Brenda kampit më famëkeq të Shqipërisë, në Spaç

0
Enver Hoxha ishte një admirues i flaktë i shokut Stalin. Në kohën kur sundimit 30-vjeçar të ish-diktatorit sovjetik i erdhi fundi me vdekjen e...

Pagesa në Rrugën e Kombit pritet të nis më 25 mars

0
Kosova vazhdon të mbajë vendin e parë për hyrjet në Shqipëri. Numri i personave që kanë hyrë në Shqipëri gjatë janarit dhe shkurtit është...

Ja urimi i Edi Ramës për demarkacionin

0
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama pas votimit të demarkacionit në Kuvendin e Kosovës ka postuar një urim në rrjetin social Facebook me anë së...

Burgjet mbushen me punëtorë hashashi, organizatorët lihen të lirë

0
Katër gra, kunata me njëra-tjetrën, nga fshati Malas në Mallakastër, u arrestuan më 3 mars për prodhim lëndësh narkotike dhe moskallëzim krimi. Gjykata e Fierit...

Përmbytjet në Shkodër, evakuohen 23 persona

0
Pas problemeve në zonat rurale, prej së hënës uji ka ‘pushtuar’ edhe qytetin e Shkodrës. Ministria e Mbrojtjes thotë se deri më tani janë evakuuar...

Shqipëri, shënohet 103-vjetori i Fitores së Çanakkalasë

0
Shqipëria i është bashkuar aktiviteteve përkujtimore me rastin e 18 Marsit, Ditës së Fitorës së Çanakkalasë, ku në qytetin e Shkodrës nën kujdesin e...

Vdes 67 vjeçari – i bie copa e xhamit në kokë

0
Një 67 vjeçar ka humbur jetën pasi një copë xhami ka rënë mbi të për shkak të erës së fortë, që në disa zona...

Megaoperacioni, arrestohen 40 persona, mes tyre dhe 4 policë

0
Prokuroria e Krimeve të Rënda në bashkëpunim me policinë e Shtetit kanë zhvilluar gjatë natës së të premtes një mega operacion në të gjithë...

Këmbimi valutor, Euroja në nivelin më të ulët të 10 viteve

0
Euroja ka vijuar të humbë pikë edhe sot, në tregun e brendshëm valutor, duke shënuar nivelin më të ulët në këto 10 vitet e...