Sot ndalohet lëvizja e automjeteve në të gjithë Shqipërinë

0
Policia në Shqipëri ka njoftuar se më 31 maj do të jenë të hapura të gjitha bizneset, si dhe do jetë e...

Bursë dhe shkollë falas, Rama sqaron kush përfiton

0
Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e kësaj të enjteje me vendimet e Këshillit të Ministrave, lidhur me kategoritë e studentëve që e...

Shkon në 42 numri i të vdekurve, nxirret i pajetë një anëtar i familjes...

0
Ka shkuar në 42 numri i të vdekurve nga viktimat. Në zonën e ish-Kënetës në Durrës, është nxjerrë i...

Bie nga lartësia e pallatit që po ndërtohet, humb jetën punëtori në Tiranë

0
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në kryeqytet ku një punëtor ndërtimi ka rënë nga lartësia dhe për pasojë ka ndërruar jetë.

Përmbytjet në Shqipëri, mbi 300 të evakuuar

0
E zhytur në ujë Shqipëria kaloi një natë të vështirë, por duket se më e keqja nuk ka mbaruar. Të paktën 315 persona janë...

Tarifa e rrugës së Kombit, Rama: Nuk rifillon pagesa pa gjetur një zgjidhje

0
“Nuk do të fillojmë sistemin e pagesës pa pasur zgjidhjen më të mirë të mundshme për atë zonë”, tha në Kuvend kryeministri Edi Rama. Ai...

Shqipëri: 46 mijë qytetarë ikin në një vit, përfshirë infermierë, mësues dhe inxhinierë

0
INSTAT-i publikoi së fundmi të dhëna, që tregojnë se nga vendi po largohen mesatarisht në një vit gati 46 mijë persona. Veç të...

Në Shkup dhe Tiranë përkujtohet 15 Korriku

0
Ambasada e Turqisë në Tiranë, Ministria e Rinisë dhe e Sportit e Republikës së Turqisë dhe Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) kanë...

Tërmet prej 4,7 ballësh godet Shqipërinë

0
TIRANË (AA) - Një tërmet ka goditur sot disa qytete të Shqipërisë, përfshirë dhe kryeqytetin Tiranën, duke shkaktuar panik te qytetarët, raporton Anadolu Agency...

Deputetja e Durrësit nuk i mban dot lotët në Kuvend, thotë se ende janë...

0
Deputetja e Durësit Edilra Hyseni ka folur në kuvend ditën sotme në lidhje me tërmetin që ka prekur vendin. Ajo që në...