Durrës/ Besimtarët falin namazin në sheshin pranë xhamisë (Foto)

0
Myslimanët sot festojnë Fitër Bajramin, festë kjo që vjen pas agjërimit njëmujor të muajit të shenjtë të Ramazanit. Mirëpo...

Babë e bijë në Durrës mbyten në det

0
Një burrë 44-vjeçar dhe vajza e tij kanë vdekur të mërkurën pasi janë mbytur në det. Siç ka raportuar...

Tërmet në Shqipëri

0
Një lëkundje 4.2 e shkallës rihter ka goditur vendin tonë. Tërmeti është ndjerë në disa qytete ndërsa epiqendra ka...

Shqipëri, deputeti në seancë parlamentare mban maskën me mbishkrimin “I Love Allah”

0
Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë nga radhët e opozitës, Halit Valteri, është paraqitur në seancën plenare me maskë me mbishkrimin "I Love...

“Greqia nuk mund të shpallë zgjerimin e ujërave në drejtim të Shqipërisë nga 6...

0
Deklaratat e Greqisë se planifikon të zgjerojë ujërat territoriale në Detin Jon nga 6 në 12 milje, rikthyen përsëri debatet dhe reagimet...

Arrestohet i shumëkërkuari nga Velipoja, dyshohet për vrasje me pagesë në Kosovë

0
Policia e Shqipërisë në bashkëpunim me policinë e Kosovës kanë arrestuar të shpallurin në kërkim ndërkombëtar, 41-vjeçarin Dod Gjikolajn, në kuadër të...

Rama i kërkon Vuçiçit të dënojë deklaratën e ministrit të tij: Spektakël i neveritshëm

0
Kryeministri, Edi Rama ka reaguar për deklaratën e bërë dje nga ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandër Vulin, duke e quajtur “trutharë”.

Tërmet në Shqipëri

0
Shqipëria nuk po gjen qetësi nga tërmetet. Lëkundje janë regjistruar mëngjesin e sotëm pranë qytetit të Korcës.

Shqipëria shënon numër rekord të rasteve që nga fillimi i pandemisë

0
Dita e sotme ka shënuar numrin më të lartë të të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri, që nga fillimi i pandemisë për...

Shqipëri, fillojnë punimet e projektit të banesave të financuar nga Turqia

0
Në Shqipëri kanë filluar punimet e projektit të financuar nga Republika e Turqisë, për ndërtimin e 524 apartamenteve për familjet që u...