Katër të vdekur dhe 306 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

0
Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar 306 raste të reja me COVID-19, ndërsa kanë ndërruar jetë 4 persona. Në 24 orët e...

​301 raste të reja dhe 4 viktima në Shqipëri

0
Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë konfirmuar 301 raste të reja me koronavirus dhe...

Kryediplomati grek vizitë në Shqipëri, mbahet protestë për çështjen çame

0
Shoqata "Çamëria" dhe Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet (PDIU) kanë organizuar një protestë me rastin e vizitës në Shqipëri të ministrit të Jashtëm të...

Pesë të vdekur dhe gati 300 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

0
Edhe kjo e shtunë ka regjistruar një rekord rastesh të reja me Covid-19 në Shqipëri, por një trend rënës krahasuar me një ditë më...

Shqipëri, mbajtja e maskës e detyrueshme në ambiente të hapura

0
Në Shqipëri ka hyrë në fuqi akti normativ i miratuar nga Qeveria e Shqipërisë që përcakton se barriera mbrojtëse (maska) është e detyrueshme të...

Shqipëria shënon rekord sa i përket numrit ditor të infektimeve me coronavirus

0
Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njoftoi se në 24 orët e fundit janë realizuar 1351 testime, si asnjëherë më parë dhe janë zbuluar 203...

Rriten sërish rastet me COVID në Shqipëri, 182 të prekur në 24 orë...

0
Pesë persona kanë ndërruar jetë ditën e sotme nga COVID-19, ndërsa janë infektuar 182 të tjerë gjatë 24 orëve. 1055 testime janë kryer në 24...

Shqipëri, 3 të vdekur dhe 165 raste të reja me COVID-19

0
Në Shqipëri janë regjistruar 165 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19) dhe 3 persona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit,...

Tri viktima dhe 152 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

0
Gjatë ditës së sotme në Shqipëri janë shënuar 152 raste të reja me COVID-19, ndërsa kanë ndërruar jetë 3 persona.

Rama i kërkon Vuçiçit të dënojë deklaratën e ministrit të tij: Spektakël i neveritshëm

0
Kryeministri, Edi Rama ka reaguar për deklaratën e bërë dje nga ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandër Vulin, duke e quajtur “trutharë”.