15 viktima dhe mbi 1 mijë raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

0
Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur bilancin e 24 orëve të fundit me Covid-19 në Shqipëri. Sipas autoriteteve, në 3998 testime kanë rezultuar...

Vidhen 8 xhami gjatë kohëve të fundit në Tiranë

0
Vjedhja e institucioneve të kultit është kthyer në një fenomen shqetësues gjatë kohëve të fundit në Tiranë. Të paktën tetë xhami janë grabitur nga persona...

Shqipëri, mbërrijnë 8.190 doza të tjera të vaksinës kundër COVID-19

0
Në Shqipëri kanë mbërritur edhe 8.190 doza të tjera të vaksinës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) nga kontrata me kompaninë Pfizer, raporton Anadolu Agency(AA). Nga...

Ratifikohet marrëveshja Shqipëri-Turqi në fushën e shëndetësisë

0
Kuvendi i Shqipërisë ka ratifikuar projektligjin "Për ratifikimin e marrëveshjes ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe Qeverisë së Republikës së Turqisë...

Tri dekada nga rrëzimi i shtatores së diktatorit Enver Hoxha, persekutimet dokumentohen në muze

0
Shqipëri shënon këtë vit 30-vjetorin e rrëzimit të shtatores së ish-diktatorit Enver Hoxha, që shënoi edhe simbolikisht rrëzimin e diktaturës, ndërkohë që në vend...

Investim i Turqisë, Rama: Spitali i Fierit do të ketë një teknologji bashkëkohore

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, dhe zyrtarë të tjerë vizituan kantierin e ndërtimit të spitalit të Fierit, i cili...

19 viktima dhe mbi 1 mijë raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

0
Nëntëmbëdhjetë persona të infektuar me Covid-19 kanë humbur jetën në Shqipëri. Lajmi konfirmohet nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, ndërsa shton se nga...

17 të vdekur dhe 1 mijë e 112 raste të reja me COVID-19 në...

0
Në 24 orët e fundit, nga 3935 testime të kryera në Shqipëri janë konfirmuar 1112 raste me koronavirus, ndërsa 991 persona raportohet të jenë...

“Turqia ka qenë vazhdimisht në solidaritet me Shqipërinë dhe shqiptarët”

0
Punimet për ndërtimin e spitalit rajonal të Fierit, i cili ndërtohet me mbështetjen financiare të Republikës së Turqisë, vazhdojnë prej disa javësh, ndërkohë, kantieri...

18 viktima dhe mbi 1 mijë raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

0
Shqipëria ende mbetet e mbërthyer nga një valë e fortë e COVID-19 pasi ditën e fundit janë 1075 raste të reja ndërsa 18 persona...