Bombardimet në Siri, tre fëmijë nxirren mrekullisht nga rrënojat (Video)

0
Forcat e shpëtimit të Helmetave të Bardha, një organizatë jo-qeveritare, u angazhuan në Bzabor, në provincën Idlib të Sirisë, dhe nxorën tre fëmijë...

Katër skuadra mund të bojkotojnë Botërorin rus

0
Ish-spiuni rus, Sergei Skripal dhe vajza e tij Yulia u gjetën pa ndjenja pasditen e së dielës në Salisburi të Britanisë së Madhe, pasi...

Ky eshte veprimi i fundit nga Rusia pas sulmeve amerikane ne Siri

0
Menjehere pas sulmeve amerikane ndaj regjimit sirian, Reuters raporton se Rusia ka pezulluar marrëveshjen e sigurisë me SHBA. Nderkohe jane raportuar 6 viktima dhe...

SHBA planifikon të vazhdojë mbështetjen për YPG/PKK-në

0
SHBA do të vazhdojë mbështetjen e saj për YPG/PKK-në, e cila përdor emrin e FDS, pavarësisht faktit se ajo është e kufizuar në luftën...

Rusia do të dëbojë të huajt e prekur me koronavirus

0
Rusia deklaroi se po planifikon të dëbojë të huajt e diagnostikuar me koronavirus. Kryeministri rus, Mikhail Mishustin tha në një takim qeveritar më 3 shkurt...

Macron: Të reformohet zona Shengen, nuk po funksionon më

0
Presidenti francez, Emanuel Macron, është shprehur se zona Shengen duhet të reformohet dhe ato vende që nuk respektojnë rregullat duhen të largohen. Në një konferencë...

Presidenti Putin kërkon ndihmën e Merkelit për të ndikuar tek Ukraina

0
Ukraina ndjehet e kërcënuar nga Rusia dhe ka shpallur të hënën (26.11)ligjin e luftës. Ndërkohë të hënën vonë në mbrëmje, kancelarja Merkel ka telefonuar...

Erdogani bisedoi me Putinin pas vrasjes së ambasadorit rus

0
Zëdhënësi i Presidentit të Turqisë Ibrahim Talin deklaroi sonte në Ankara se presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan me telefon ka biseduar me presidentin...

Iran, rritet në 2.517 numri i të vdekurve nga COVID-19

0
Gjatë 24 orëve të fundit në Iran janë shënuar 139 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (Covid-19) duke e rritur në 2.517 numrin...

Kompania Moderna thotë se vaksina e saj kundër COVID-19 ka efikasitet mbi 94 për...

0
Kompania amerikane e bioteknologjisë Moderna njoftoi sot se vaksina e saj kundër koronavirusit të ri (COVID-19) ka efikasitet prej 94,5 për qind, transmeton Anadolu...