Ceremonia e inaugurimit të Presidentit, Joe Biden

0
https://www.youtube.com/watch?v=clC-B1hv0G4

Shpërthim i fuqishëm në Madrid të Spanjës

0
Një shpërthim i fuqishëm ndodhi në një ndërtesë në qendër të kryeqytetit të Spanjës, Madrid, raporton Anadolu Agency (AA). Shpërthimi ndodhi rreth orës 15:00 me...

Mbi 150 mijë punonjës shëndetësorë vaksinohen kundër COVID-19 në Stamboll

0
Më shumë se 150 mijë punonjës të kujdesit shëndetësor kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër në qytetin metropolitan të Stambollit në Turqi,...

SHBA, rriten masat e sigurisë para inaugurimit të Joe Biden

0
Para inaugurimit të presidentit të ri të SHBA-ve, Joe Biden, në ndërtesën e Kongresit dhe përreth në kryeqytetin Washington DC janë rritur masat e...

Jeta e përditshme e migrantëve në BeH, larja në ujë të ftohtë me temperatura...

0
Një ditë e migrantëve të vendosur në kampin "Lipa" jo shumë larg Bihaçit të Bosnjë e Hercegovinës (BeH) fillon me larjen e rrobave dhe...

Gjysmëhëna e Kuqe turke dërgoi ndihma për viktimat e përmbytjeve në kampet e Idlibit

0
Gjysmëhëna e Kuqe turke dërgoi ndihmë për viktimat e përmbytjeve që jetojnë në kampe refugjatësh në provincën Idlib që gjendet në veriperëndim të Sirisë,...

Qeveria e Turqisë kursen 9,5 miliardë dollarë në 2020

0
Qeveria e Turqisë kurseu rreth 66,5 miliardë lira turke (9,5 miliardë dollarë) në vitin 2020, njoftoi ministri i Thesarit dhe Financave, Lütfi Elvan, duke...

Kryetari i Ulqinit dhe zyrtarë të lartë shqiptarë arrestohen në mëngjesin e sotëm

0
Kryetari i Komunës së Ulqinit, Ljoko Nrekiq, është arrestuar në mëngjesin e sotëm. Arresti i tij është bërë me urdhër të Prokurorisë Themelore të...

Pfizer dhe BioNTech do të reduktojnë përkohësisht furnizimin e vaksinës në Evropë

0
Kompania farmaceutike amerikane Pfizer dhe kompania gjermane bioteknologjike BioNTech, partner themelues i së cilës është shkencëtari turk prof. dr. Uğur Şahin njoftuan se do...

OBSH: Të mos vendoset kushti për “pasaportë vaksine” në udhëtimet ndërkombëtare

0
Komiteti i Situatave Emergjente të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) rekomandoi që për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19) të vazhdojë "situata emergjente globale"...