Aksident hekurudhor në Milan, ka viktima (Foto)

0
Një tren i udhëtarëve ka dalë nga hekurudha në afërsi të Milanos, duke lënë të vdekur të paktën dy persona dhe duke plagosur rreth...

86 vite nga ekzekutimi i Omer Muhtarit

0
Kanë kaluar 86 vite nga ekzekutimi Omer Muhtarit, njërit prej figurave heroike të rezistencës libiane gjatë periudhës së okupimit italian të Libisë, i cili...

Martin Shkreli vazhdon biznesin e tij nga burgu

0
Martin Shkreli po vazhdon të drejtojë kompaninë e tij farmaceutike nga burgu, nëpërmjet një celulari që është futur kontrabandë në qelinë e tij. Kështu publikon CNN për...

Nuk është pikturë, por foto e vërtetë

0
Siç fotoja e Alanit 3-vjeçar pa jetë në breg të detit, një tjetër shkrepje e rrallë arrin të bëhet një hit trishtimi nga lufta...

Navalny propozohet për të kandiduar kundër Putinit

0
Udhëheqësi i opozitës ruse, Alexei Navalny thotë se ka siguruar mbështetjet fillestare që janë të nevojshme për një kandidaturë presidenciale për të sfiduar Vladimir...

Jordania anulon dy anekse të Marrëveshjes së Paqes me Izraelin

0
Mbreti i Jordanisë Abdullah II sot ka anuluar dy anekse të Marrëveshjes së Paqes të nënshkruar mes Jordanisë dhe Izraelit në vitin 1994,...

Afganistan, tetë të vdekur nga orteku

0
Të paktën tetë persona kanë humbur jetën në një ortek në zonën Badahshane në verilindje të Afganistanit, raporton Anadolu Agency (AA). Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetit,...

Nigeri, 13 të vdekur dhe 40 të rrëmbyer gjatë një sulmi

0
Së paku 13 persona kanë humbur jetën, ndërsa 40 të tjerë janë rrëmbyer gjatë një sulmi të armatosur në veriperëndim të Nigerisë, raporton Anadolu...

Forcat izraelite bastisin Universitetin e Kudsit

0
 Forcat izraelite bastisën Universitetin e Kudsit në lindje të qytetit të pushtuar, njoftoi media palestineze, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas mediumeve, forcat izraelite hynë në...

Trump-in e braktisë krahu i biznesit, ikin shefët një nga një…

0
Shefi i gjigandit kompjuterik Intel, Brian Krzanich dhe shefi i kompanisë së tekstilit Under Armor Kevin Plank kanë hequr dorë nga Këshilli i Prodhuesve...