Borrell: Duhet t’i japim fund prirjes negative në marrëdhëniet me Turqinë

0
Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian (BE) për Marrëdhënie me Jashtë dhe Politika të Sigurisë, Josep Borrell, tha se "Turqia është një...

Beograd, gjatë protestave janë plagosur 19 policë dhe 17 protestues

0
Gjatë protestave në Beograd janë plagosur 19 policë dhe 17 protestues, deklaroi sot mjekja e urgjencës, Ivana Stefanoviç, transmeton Anadolu Agency (AA).

Turqia kritikon vendimin ushtarak të SHBA-së për Qipron greke

0
Turqia kritikoi SHBA-në të mërkurën për përfshirjen e Qipros greke në Programin e saj Ndërkombëtar të Edukimit dhe Trajnimit Ushtarak, raporton Anadolu...

Mbi 12 milionë raste me COVID-19 në të gjithë botën

0
Në të gjithë botën rastet me koronavirus (COVID-19) kanë tejkaluar shifrën 12 milionë, tregojnë të dhënat e Universitetit "Johns Hopkins" me qendër...

Kina dhe Rusia vendosin veto ndaj dërgimit të ndihmës në Siri

0
Rusia dhe Kina vendosën veto ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara (OKB) që do të kishte zgjatur për një...

“Marshi i Paqes”, të mbijetuarit e gjenocidit në Srebrenicë nderojnë viktimat

0
Të mbijetuarit e Srebrenicës ishin në fillim të kolonës së Marshit të Paqes që filloi mëngjesin e sotëm nga Maja e Zezë,...

Melburn: Rikthim në izolim

0
Blerësit në qytetin e dytë më të madh të Australisë, të përfshirë nga paniku, zbrazën raftet e supermarketeve të mërkurën, ndërsa miliona...

Shpërthimi i virusit, mbyllet spitali në Londër!

0
Një spital në zonën elektorale të kryeministrit britanik, Boris Johnson, në Londrën perëndimore, tha të mërkurën se ishte mbyllur për pacientët pas...

Japoni, arrin në 56 numri i viktimave nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës

0
Rritet në 56 numri i personave që kanë humbur jetën në përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës në rajonin Kyushu në jugperëndim të...

Drejtori i FBI-së: Kina, kërcënimi më i madh për SHBA-në

0
Drejtori i FBI-së, Christopher Wray, tha se aktet e spiunazhit dhe vjedhjes nga Qeveria e Kinës paraqesin “kërcënimin më të madh afatgjatë”...