Presidenti Erdoğan dënon bastisjen policore në xhaminë e Berlinit

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, denoncoi bastisjen e policisë gjermane të bërë në fillim të kësaj jave në një xhami në Berlin, transmeton...

OKB: Palët libiane u dakorduan për armëpushim të përhershëm

0
Në raundin e katërt të takimeve të Komitetit të Përbashkët Ushtarak 5 + 5 në Gjenevë, Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) njoftoi se...

Erdoğan: E kemi testuar dhe po vazhdojmë ta testojmë sistemin S-400

0
Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan, theksoi se vendi i tij e ka testuar dhe po e teston sistemin e mbrojtjes ajrore S-400, transmeton...

Ushtria e Azerbajxhanit çliron edhe 13 fshatra të tjerë nga pushtimi armen

0
Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, njoftoi se 13 fshatra të tjerë janë çliruar nga pushtimi i Armenisë në vazhdën e operacioneve për çlirimin e...

Ndërron jetë Ismet Kasumagiç, bashkëpunëtori i Alija Izetbegoviç-it

0
Intelektuali i shquar boshnjak, Ismet Kasumagiç, një nga bashkëpunëtorët më të afërt të presidentit të parë të Bosnjë e Hercegovinës, Alija Izetbegoviç dhe një...

Australi, kapen 44 persona të dyshuar për abuzim seksual ndaj fëmijëve

0
Në disa operacione të kryera në Australi, autoritetet kanë arrestuar 44 persona që dyshohet se kanë kryer abuzime seksuale ndaj fëmijëve, transmeton Anadolu Agency...

Shkon në mbi 42 milionë numri i të prekurve me COVID-19 në mbarë botën

0
Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka shkuar në mbi 42 milionë, transmeton Anadolu Agency (AA). Gjithsej 42.003.060 raste...

Foshnja Muhammed kthehet në Idlib me këmbët protezë të vendosura në Turqi

0
Foshnja 15-muajsh, Muhammed Mısaytıf i cili nuk ka gjymtyrët këmbë dhe duar që nga lindja është kthyer në qytetin Idlib në veriperëndim të Sirisë,...

Azerbajxhani çliron 20 fshatra të tjerë dhe një qytezë nga pushtimi armen

0
Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, njoftoi se 20 fshatra të tjerë dhe një qytezë janë çliruar nga pushtimi i Armenisë në vazhdën e operacioneve...

Policia turke zhvillon operacione të gjera antiterroriste në Stamboll

0
Policia turke ka bastisur 21 shtëpi në Stamboll dhe arrestoi një numër personash të dyshuar për lidhjet me grupin terrorist DEASH, transmeton Anadolu Agency...