Shtyhen zgjedhjet lokale palestineze

0
Gjykata e Lartë Palestineze e Drejtësisë ka njoftuar se ka shtyrë zgjedhjet lokale që planifikohej të mbaheshin më 8 tetor në Bregun Perëndimor dhe...

‘Nuk asnjë dallim mes terroristëve të FETO-s, PKK-së dhe ISIS-it

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi sot në Ankara se nuk asnjë dallim mes organizatave terroriste PKK, FETO dhe DAESH, raporton Anadolu...

“Do të eliminojmë DAESH-in dhe çlirojmë Sirinë”

0
Njëri nga komandantët në terren të Brigadës "Sultan Murad" të Ushtrisë së Lirë Siriane, Mexhit Abdulmexhit deklaroi se janë duke përparuar në operacionin “Mburoja...

SHBA përkrah intervenimin e Turqisë në Siri, Rusia ankohet

0
Operacioni tokësor i Turqisë në Siri si përkrahje për Ushtrinë e Lirë Siriane (ULS) është në interesin e sigurisë kombëtare, ka deklaruar të mërkurën...

Forcat ruse sulme në Halep, 28 të vdekur

0
Si pasojë e një sulmi të avionëve rusë në Sukkeri i cili ndodhet në veri të Halepit dhe që kontrollohet nga opozitarët, të paktën...

Gaza, mbërrin delegacioni turk për shpërndarjen e ndihmave humanitare

0
Në Gaza ka mbërritur delegacioni turk i cili do të mundësojë shpërndarjen e ndihmave humanitare nga Turqia për personat në nevojë. Ndihmat janë dërguar...

Regjimi sirian hedhë klorinë në Aleppo

0
Forcat e qeverisë siriane janë akuzuar për gjuajtjen e bombave nga helikopterët me përmbajtje të klorinës nga Aleppo, duke plagosur 80 njerëz. Punëtorët vullnetarë të...

Marrëveshja për ekstradim mes Turqisë dhe SHBA-ve është e qartë

0
Zëvendëskryeministri i Turqisë, Numan Kurtulmuş, tha se nga ana e Turqisë nuk është specifikuar zyrtarisht ndonjë opinion apo bindje se zyrtarët amerikanë qëndrojnë pas...

“Rusia u dakordua, Assadi duhet të ikë”

0
Bashar al-Assad nuk duhet të jetë pjesë e ndonjë marrëveshjeje të paqes në Siri, theksoi Boris Johnson në prononcimin e tij të parë publike...

Arabia Saudite akuzon Iranin për ndalimin e qytetarëve për kryerjen e Haxhit

0
Ministri i Brendshëm i Arabisë Saudite, princi Muhammed Bin Najif, ka akuzuar qeverinë e Iranit për ndalimin e qytetarëve të tij të përmbushin obligimin...