Kroaci, punonjësit e arsimit në protestë kundër punësimeve partiake

0
Rreth 150 anëtarë të Sindikatës së Mësuesve Kroatë (SHU) kanë mbajtur një protestë paqësore përpara Ministrisë së Shkencës, Arsimit dhe Sporteve (MZOS) për mosrespektimin...

Policia amerikane vret 13-vjeçarin me ngjyrë

0
Një 13-vjeçar ka humbur jetën pasi një polic në OHIO të SHBA-së, e qëlloi atë për vdekje, gjatë një aksioni për ndalimin e tre...

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm rus Gerasimov vizitë në Turqi

0
Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Turqisë gjeneral Hulusi Akar priti në takim Shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Rusisë Valeriy Gerasimov i cili...

“FETÖ ka përdorur Haxhin për të përhapur shpifje ndaj Turqisë”

0
Kryekonsulli i Turqisë në Xhide, Fikret Özer, ka deklaruar se anëtarë të organizatës terroriste Fetullahçı (FETÖ) i janë drejtuar haxhinjëve të ardhur nga...

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Arabinë Saudite kryen Haxhin pas pranimit të islamit

0
Simon Collis, ambasadori i Britanisë së Madhe në Arabinë Saudite ka bërë haxhin këtë vit, duke u bërë diplomati i parë britanik që bënë...

Erdoğan: Për dënimin me vdekje nuk vendos BE-ja por populli dhe Parlamenti turk

0
Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan sot në Stamboll deklaroi se në udhëtimin si AK Parti që nga periudha e vitit 2002 dhe në përpjekjet...

Haxhinjtë kryejnë ritualin e “gjuajtjes së shejtanit me gurë”

0
Besimtarët muslimanë të cilët ndodhen në vendet e shenjta për të pëmbushur obligimin e haxhit, në ditën e dytë të Kurban Bajramit vazhdojnë të...

Banorët e Jarabulus i gëzohen ardhjes së Kurban-Bajramit

0
Banorët e qytetit Jarabulus të Sirisë, i cili është qyteti i parë i pastruar nga organizatat terroriste DAESH në kuadër të operacionit “Mburoja...

Presidenti Erdogan dhuron kurbanin në Shkup

0
Gjysmëhëna e Kuqe Turke, në Shkup të Maqedonisë realizoi therjen e 350 pjesëve të kurbanit (50 kurbane gjedh), mes të cilëve gjenden edhe pjesët...

Sulm terrorist në Turqi, 48 persona të plagosur

0
Kabineti i prefektit në Van, në juglindje të Turqisë, njoftoi se në sulmin e sotëm terrorist me autobombë ndaj objektit policor para godinës së...