“Qëndrimi i Perëndimit kundër grusht shtetit në Turqi është i çuditshëm”

0
TUNIS (AA) - Presidenti i parë i Tunizisë pas revolucionit të 14 janarit, Muhammed Munsif Merzuki kritikoi reagimin e vonuar të vendeve perëndimore kundër...

OKB-ja paguan 2.2 millionë dollarë kompensim për familjet në Gaza

0
GAZA (AA) – Agjencia e Kombeve të Bashkuara për refugjatët palestinezë (UNRWA), njoftoi të martën se ka paguar kompensim financiar për 189 familje në...

Në Egjipt brenda 18 muajve janë arrestuar mbi 26 mijë persona

0
Njoftohet se në Egjipt në një periudhë prej një e viti e gjysmë më shumë se 26 mijë persona janë arrestuar, dhe se në 18...

“Imponimi kolonialist” i Francës ndaj muslimanëve

0
Dëshira e qeverisë franceze për ta reformuar islamin “përmes metodave të shtetit” dhe për ta marrë nën kontroll atë, është pritur me reagime nga ana...

Avionët turq shkatërrojnë pozicione të PKK-së në veri të Irakut

0
Avionët turq kanë shkatërruar objektiva të organizatës terroriste PKK në veri të Irakut, raporton Anadolu Agency (AA) duke u thirrur në burime brenda burimeve...

Raporti mbi “Liritë fetare” nuk përfshin gjendjen e muslimanëve në SHBA

0
Departamenti Amerikan i Shtetit në SHBA, ku Donald Trump një prej kandidatëve që garon për t'u bërë president në zgjedhjet e nëntorit ka premtuar...

Zvicra mbështet Turqinë

0
Sekretari i Ministrisë së Jashtme të Zvicrës Yves Rossier tha se qëndrimi i qeverisë turke kundër puçistëve është i drejtë dhe se nuk i...

DASH: Kosova ende me probleme fetare

0
Raporti vjetor i Departamentit amerikan të Shtetit ka lavdëruar Kushtetutën e Kosovës sa i përket lirive fetare duke thënë qysh në përmbajtje të raportit...

Britania i ofron azil politik Vëllazërisë Muslimane

0
Ministria e Brendshme e Britanisë ka ndezur dritën jeshile për pranimin e aplikimeve për azil të anëtarëve të Vëllazërisë Muslimane, raporton Anadolu Agency (AA). Në...

Google fshin Palestinën nga hartat e saj

0
Motori i kërkimit “Google”, ka fshirë emrin e Palestinës nga hartat e saj gjeografike, “duke e zëvendësuar me atë të Izraelit”. Denoncimin e ka...