Nëntë nga dhjetë njerëz në botë thithin ajër të ndotur

0
Nëntë prej dhjetë njerëz në botë thithin ajër të cilësisë së keqe, gjegjësisht jetojnë në rajone ku niveli i cilësisë së ajrit nuk përmbush...

Facebook kerkon falje dhe rikthen faqet e bllokuara palestineze

0
Rrjeti Social Facebook u ka kerkuar falje faqeve te bllokuara palestineze, te cilat u privuan nga postimet javen e kaluar. Llogaritë e redaktorëve nga dy...

Amnesty International: Hungaria po i keqtrajton refugjatët

0
BUDAPEST (AA) - Amnesty International (AI) në raportin e saj më të ri pretendon se Hungaria “keqtrajton refugjatët” duke e akuzuar këtë vend se...

Kalin: Bota mbetet spektatore derisa Halepi vazhdon të digjet

0
ANKARA (AA) – Zv/Sekretari i Përgjithshëm dhe zëdhënësi i Presidencës së Turqisë Ibrahim Kalin ka vlerësuar se “Nëse ka diçka që kemi mësuar nga...

Shperthime me bomba ne Dresden te Gjermanise, sulmohet xhamia

0
DRESDEN, Gjermani Dy bomba artizanale kane goditur sot nje xhami dhe nje qender konferencasg ne Gjermanine Lindore, nje sulm ky qe u quajt "sulm ksenofobik"...

Sulm terrorist në Şırnak të Turqisë, 6 ushtarë humbin jetën

0
Si pasojë e sulmit nga terroristët e PKK-së ndaj ushtarëve që kujdeseshin për sigurinë e rrugës Şırnak-Van në Turqi, gjashtë ushtarë kanë rënë dëshmorë...

Trump: Do ta njoh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

0
Kandidati i republikaneve për postin e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump ka thënë se në rast se zgjidhet president ai do ta njohë Jerusalemin...

Jeremiq i dyti pas raundit të pestë të votimit, por SHBA-ja e bllokon për...

0
Vuk Jeremiq, kandidat i Serbisë për sekretar gjeneral të OKB-së, sot është renditur i dyti pas raundit të pestë të votimit, derisa në vendin...

BE: Referendumi në Republikën Sërpska është jolegal

0
Referendumi që është mbajtur të dielën në Republikën Sërpska është jolegal dhe nuk ka asnjë bazë ligjore, sepse Gjykata Kushtetuese e Bosnjës e ka...

Të shtëna në Francë, 2 të plagosur në gjendje të rëndë

0
Francë Dy persona janë në gjendje kritike, pasi një burrë hapi zjarr pranë një supermarketi në një qytet në perëndim të Parisit. Oficerët e policisë kanë...