Erdogan: ISIS-i më shumë dëmton islamin dhe muslimanët

0
Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan mbajti fjalim në seancën e përbashkët të Kuvendit Kombëtar dhe Senatit që u zhvillua në Parlamentin e...

Vriten 150 muslimanë nga ushtria e Mianmarit

0
Sipas raporteve më të fundit, ushtria e Mianmarit ka sulmuar të mërkurën rajonin Rohing duke masakruar të paktën 150 muslimanë rohingia. Organizata Kombëtare e Muslimanëve...

Alarmi i Berlinit: Moska po po përpiqet të ndikojë rezultatin e zgjedhjeve

0
Shërbimet inteligjente gjermane japin alarmin se Rusia po përpiqet të ndikojë rezultatin e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare. Sipas këtyre shërbimeve, Moska po përdor mediat...

Bashar Al Asad: Trumpin e kemi aleat

0
Kreu i regjimit sirian Bashar Al Asad tha se do te jete aleat me Donald Trump nese ai mban premtimin per te luftuar terrorizmin....

Rusia, jo më pjesë e ICC-së

0
Rusia do të tërhiqet nga Gjykata Penale Ndërkombëtare sipas një urdhërese të nënshkruar nga presidenti Vladimir Putin. Diçka e tillë sipas një deklarate të lëshuar të...

Sulmohen fshatrat e muslimanëve Rohingya në Mianmar, 28 të vdekur

0
ANKARA (AA) – Vdesin 28 persona si pasojë e sulmit që ushtria në Mianmar ka organizuar ndaj banorëve muslimanë Rohingya në shtetin e Arakanit,...

Halepi nën bombardime intensive

0
HALEP (AA) - Prej mesditës së djeshme rajonet e kontrolluara nga opozitarët në Halep ndodhen nën valën e bombardimeve të rënda, raporton Anadolu Agency...

Refugjatët presin dimrin në tenda në Greqi

0
Ndërsa po afron dimri, po vazhdojnë përpjekjet për të ndihmuar refugjatët dhe emigrantët e bllokuar në Greqi që nga mbyllja e kufijve në pranverë....

Deputeti arab thërret ezanin në parlamentin izraelit (Video)

0
Deputeti arab në Parlamentin e Izraelit, Ahmed al-Tibi ka thirrur ezanin në Knesset në shenjë proteste kundër projektligjit, i cili në disa pjesë të...

SHBA, ofendohet rëndë Michelle Obama

0
Pamela Taylor, drejtoreshë e Agjencisë për Zhvillim dhe Bashkëpunim në qytetin Clay, në rrjetin social Facebook në mënyrë të paskrupullt ka komentuar fitoren e...