Gjermania bën thirrje për dialog për të zgjidhur tensionet në Hong Kong

0
Kancelarja gjermane Angela Merkel të mërkurën bëri thirrje për përmbajtje dhe dialog në kohën kur po vazhdojnë protestat masive në Hong Kong, raporton Anadolu Agency (AA). Duke...

Liderët botëror urojnë presidentin Erdoğan për suksesin në zgjedhje

0
Pas suksesit të madh në zgjedhjet e mbajtura sot në Turqi, liderët botëror kanë uruar presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, për suksesin në këto zgjedhje,...

OBSH e konfirmon: Tregu i Wuhan ka luajtur rol në përhapjen e COVID-19, duhet...

0
Një treg në qytetin kinez të Wuhanit ka luajtur rol në shpërthimin e koronavirusit vitit e kaluar, si burim ose ndoshta si një “ambjent...

Trump publikon shifrat e shitjes së armëve Arabisë Saudite, i thotë princit se “këto...

0
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, solli disa fotografi të armëve amerikane në një takim me princin e Arabisë Saudite,...

Mbi 28 milionë raste me COVID-19 në mbarë botën

0
Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka tejkaluar shifrën 28 milionë, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas faqes së internetit...

FETO synonte të blejë gazetën britanike ”The Independent”

0
 Organizata terroriste FETO ka tentuar të blejë një nga mediat britanike më me ndikim ”The Independent”, mësohet nga porositë e dërguara të Süleyman Tiftik,...

Trump kërkoi pikturën e Van Gogh, por muzeu i jep një… toalet!

0
Cfarë do ti dhuronit një njeriu që ka pasuri dhe pushtet? Epo, nëse ai njeri është Donald Trump, mund ti ofroni një tualet prej floriri. Sipas The Washington...

Tesla pushon nga puna mbi 3.000 punëtorë

0
Drejtori ekzekutiv i kompanisë Tesla, Elon Musk, deklaroi të martën se kompania e tij do të pushojë nga puna 9 për qind të...

Njëmbëdhjetë ushtarë amerikanë u plagosën në sulmet e Iranit

0
Ushtria amerikane tha se 11 pjesëtarë të saj janë plagosur nga sulmet e Iranit në një bazë të saj në Irak, edhe pse presidenti...

Brazil, të paktën pesë studentë të vrarë në një shkollë

0
Të paktën pesë studentë janë vrarë nga të shtënat në një shkollë në shtetin São Paulo në Brazil, thonë policia. Një i rritur u vra...