Tuzi përfundimisht bëhet komunë

0
Hyrja e koalicionit shqiptar “Shqiptarët e vendosur” në kabinetin e mandatarit për formimin e qeverisë së re të Malit të Zi, është përmbyllur me...

SHBA, do të rinumërohen votat

0
Tashmë është zyrtare: kandidatja presidenciale e partisë së gjelbërt në Shtetet e Bashkuara, Jill Stein ka depozituar pranë komisionit përgjegjës kërkesën për rinumërimin e...

Sulm racist ndaj një faltoreje në Suedi

0
STOCKHOLM (AA) - Një sulm racist ka ndodhur Stockholm të Suedisë, ndaj një faltoreje që administrohet nga Kryesia e Çështjeve Fetare të Turqisë, raporton...

Luksemburg, tubim kundër terrorit dhe në mbrojtje të demokracisë

0
Turqit në Luksemburg janë tubuar në një miting kundër terrorizmit dhe pro demokracisë, raporton Anadolu Agency (AA). Tubimi i titulluar "Mallkim terrorit dhe ftesë në...

Erdoğan: Turqia sot udhëheq një luftë të re për pavarësi

0
Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, sot në Stamboll porositi se 90 vjet pas themelimit të Republikës së Turqisë, vendi i tij...

“BE-ja duhet të vendosë sa më shpejt për bashkëpunimin me Turqinë”

0
Kryeministri i Turqisë, Binali Yıldırım, ka marrë pjesë në panairin ndërkombëtar të Shëndetësisë të zhvilluar në Stamboll, raporton Anadolu Agency (AA). Duke folur...

“Mburoja e Eufratit”, forcat turke godasin 12 pozicione të DEASH-it

0
Forcat e Armatosura të Republikës së Turqisë, në kuadër të ofensivës "Mburoja e Eufrattit" në veri të Sirisë, kanë kryer sulme ndaj 12 pozicioneve...

Zjarret në Izrael, evakuohen lagjet në Bregun Perëndimor

0
Më shumë se 40 shtëpi janë djegur në lagjen hebraike në Bregun Perëndimor dhe më shumë se 1.000 banorë janë evakuuar, ndërsa zjarrfikësit në...

Heroi kombëtar Adem Jashari jeton në memorien e qytetarëve të Stambollit

0
Parku "Dëshmori Kosovar, Adem Jashari" në lagjen Çamlık të Pendik-ut është padyshim një nga vendet më të frekuentuar nga banorët e zonës. Ndërsa në zonën...

Vdes Fidel Castro

0
Fidel Castro, ish-presidenti i Kubës dhe lideri i revolucionit komunist, ka ndërruar jetë në moshën 90 vjeçare Njoftimin për vdekjen e tij e ka bërë...