Regjimi i Asadit sulmon tendën ku priteshin ngushëllimet në Halep, 20 të vdekur

0
Të paktën 20 persona kanë humbur jetën dhe 30 të tjerë janë plagosur si pasojë e sulmit me bomba fuçi të ndërmarrë nga helikopteri...

Zi kombëtare në Itali. Arrin në 284 numri i viktimave, 25 lëkundje të tjera...

0
Sot e gjithë Italia do të jetë në Zi kombëtare për viktimat që humbën jetën nga tërmeti i ndodhur me 24 Gusht. Mediat raportojnë...

Erdoğan: Do të bëhet gjithçka që meriton ky popull

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në ceremoninë e hapjes së urës më të gjerë në botë "Yavuz Sultan Selim" ka deklaruar: "Gjithçka që...

Sulm terrorist në Turqi, vriten 11 policë

0
Një sulm me makinë-bombë në Cizre, në Turqinë juglindore, vrau të paktën 11 policë dhe plagosi dhjetëra të tjerë, sipas burimeve spitalore. Shpërthimi ndodhi në...

Stamboll, fillon ceremonia e hapjes së urës më të gjerë në botë

0
Fillon ceremonia e hapjes autostradës së unazës veriore dhe e urës më të gjerë në botë "Yavuz Sultan Selim" e ndërtuar në ngushticën e...

Francë, pezullohet vendimi për ndalesën e mbajtjes së burkinit në plazhet e vendit

0
Gjykata e Lartë në Francë pezullon vendimin që ndalon përdorimin e burkinit në plazhë, duke e cilësuar ndalesën si shkelje të rëndë të ligjit...

Shpërthim në Turqi, 8 të vdekur dhe mbi 40 të lënduar

0
Një bombë makinë ka shpërthyer jashtë një ndërtese të policisë në Cizre, në jug-lindje të Turqisë. Shpërthimi ka lënë të vdekur tetë policë dhe...

Termeti ne Itali, 250 viktima, toka vijon të lëkundet

0
Nga dje, sot vijon gërmimi për gjetjen e të mbijetuarve. Disa nxirren të gjallë, disa të pajetë. Nuk është e lehtë 24 orë pas...

Bombat fuçi vrasin edhe 11 fëmijë në Siri

0
Njëmbëshjetë fëmijë janë vrarë në periferi të qytetit të Aleppos në Siri nga sulmi me bomba fuçi, shkruan Tgcom 24. Lajmi është bërëi i ditur...

Ushtria irakiane merr nen kontroll nje qytet strategjik qe ishte ne duart e ISIS-it

0
Forcat irakiane rimorrën sot kontrollin mbi qytetin strategjik Qayyara, duke hapur rrugën për marrjen edhe te qytetit me te madh Mosulit, qytete keto qe...