Merkel letër Vuçiqit, i kërkon normalizim të marrëdhënieve me Kosovën

0
Me rastin e emërimit si kryeministër i vendit, Aleksandar Vuçiq ka marrë një letër urimi nga kancelaria gjermane, Angela Merkel. Siç shkruan Tanjug, përcjell Telegrafi,...

OKB: Alepo, katastrofa më e madhe humanitare e kohës

0
Kombet e Bashkuara e përcaktojnë situatën në Siri, si krizën më të madhe humanitare të kohës sonë. Duke folur për mediat, kreu i grupit per...

Franca ndalon burkinin, por shitja shumefishohet

0
Polemikat e filluara pas ndalimit të veshjes burkini në disa qytete të Francës, kanë sjellë rritjen e shitjes së kësaj veshjeje të plazhit, ka...

Nikoliq: Kosova nuk do të jetë kurrë anëtare e OKB-së

0
Kosova nuk do të jetë anëtare e OKB-së derisa Serbia të ketë miqtë e saj në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, ka deklaruar presidenti...

Pamje të reja nga masakra me armë kimike në Siri

0
Anadolu Agency në vitin e tretë zbulon pamje të reja të sulmit me armë kimike të kryer nga regjimi i Bashar al Asadit në...

Turqia përgatit anijen me 10 mijë tonë ndihmë për Gazën

0
Gjysmëhëna e Kuqe e Turqisë është duke përgatitur një anije të re humanitare, e cila gjatë festës së Kurban Bajramit do të niset drejt...

Avionët izraelitë përsëri bombardojnë Gazën

0
Forcat ajrore izraelite mbrëmë kanë kryer sulme të reja në rajonin e Rripit të Gazës, ndërsa të njëjtën gjë e kanë bërë edhe dje...

Sulm i armatosur në SHBA, 5 viktima

0
Pesë persona janë vrarë, mes të cilëve një grua shtatzënë, si pasojë e një sulmi të armatosur të shtunën në Alabama të SHBA-së, ndërsa...

Turqia dhe SHBA, bisedime per ekstradimin e Gylenit

0
ANKARA (AA) - KEMAL KARADAĞ - Një delegacion i përbërë nga zyrtarët e Departamentit Amerikan të Shtetit dhe Departamentit të Drejtësisë përgjatë dy ditëve...

Suedi, fëmijët refugjatë përdoren për trafikim seksual

0
Njëra nga gazetat më të njohura të Suedisë "Aftonbladet", pretendon që fëmijët refugjatë përdoren në trafikim seksual, raporton Anadolu Agency (AA). Sipas të dhënave të...