Mjekët po tregojnë pse mbyten pushuesit

0
Këtë sezon në plazhe mungojnë elementët e sigurisë, vrojtuesit, por në zona të caktuar edhe ekipet shëndetësore. Mjekët e Urgjencës së Durrësit që përballen...

Ja si duket tani akullnaja qe u shkeput nga Antarktida – VIDEO

0
Akullnaja ne Arktik e cila u shkeput para pak kohe nga oqeani i ngrire i shqetesoi shkenetaret, te cilet dhane alarmin per ndryshimet klimatike...

Deklarata e fuqishme e Erdoganit: Tradhtarët nuk do të shohin dritë

0
Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan të dielën në orët e para të mëngjesit, pas namazit të sabahut hapi “Monumentin e Dëshmorëve të 15...

Erdogan zbuloi “Monumentin e Dëshmorëve të 15 korrikut”

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan të dielën në orët e hershme të mëngjesit, pas namazit të sabahut, hapi "Monumentin e Dëshmorëve të 15...

Agjenti irakian i zbulimit pretendon se kreu i ISIS-it Al-Baghdadi ende është gjallë

0
Al-Baghdadi ende është gjallë dhe fshihet në Siri në periferi të Rakës. Lajmet për vrasjen e tij janë të pavërteta dhe të pabaza, tha...

Britani, aktakuzë ndaj 16 vjeçarit për sulmet me acid

0
Policia Metropolitane në Londër bëri të ditur se 16-vjeçari ballafaqohet me 15 pika të aktakuzës, përfshirë edhe atë për shkaktimin e lëndimeve të rënda...

Turqia shpërndan ndihma për familjet skamnore në Gaza

0
Ministria palestineze për Zhvillim Social të dielën shpërndau paketat e ndihmave turke për 29 mijë familje palestineze në Gazën e bllokuar, rapoton Anadolu Agency...

Ministri i Mbrojtjes së Malit të Zi: S’luftojmë as kundër Kosovës, as kundër serbëve

0
Deklarata e ministrit të mbrojtjes në Malin e Zi, Perdrag Boshkoviq se shteti i tij do ta ndihmonte Kosovën përmes ndonjë operacioni të NATO-s...

Arrestohet vëllai i presidentit të Iranit

0
24 Hossein Fereidoun, vëllai i vogël i presidentit të Iranit, Hassan Rohani, është arrestuar nën akuza për krime financiare, njofton gjyqësori iranian. “Hetime të shumëfishta...

​Serbia nis lobimin kundër anëtarësimit të Kosovës në Interpol

0
Serbia ka nisur me të madhe lobimin në mesin e shteteve anëtare që të parandalojë anëtarësimin e Kosovës në Interpol. Siç shkruan gazeta “Blic”, Serbia...