Agjenti irakian i zbulimit pretendon se kreu i ISIS-it Al-Baghdadi ende është gjallë

0
Al-Baghdadi ende është gjallë dhe fshihet në Siri në periferi të Rakës. Lajmet për vrasjen e tij janë të pavërteta dhe të pabaza, tha...

Britani, aktakuzë ndaj 16 vjeçarit për sulmet me acid

0
Policia Metropolitane në Londër bëri të ditur se 16-vjeçari ballafaqohet me 15 pika të aktakuzës, përfshirë edhe atë për shkaktimin e lëndimeve të rënda...

Turqia shpërndan ndihma për familjet skamnore në Gaza

0
Ministria palestineze për Zhvillim Social të dielën shpërndau paketat e ndihmave turke për 29 mijë familje palestineze në Gazën e bllokuar, rapoton Anadolu Agency...

Ministri i Mbrojtjes së Malit të Zi: S’luftojmë as kundër Kosovës, as kundër serbëve

0
Deklarata e ministrit të mbrojtjes në Malin e Zi, Perdrag Boshkoviq se shteti i tij do ta ndihmonte Kosovën përmes ndonjë operacioni të NATO-s...

Arrestohet vëllai i presidentit të Iranit

0
24 Hossein Fereidoun, vëllai i vogël i presidentit të Iranit, Hassan Rohani, është arrestuar nën akuza për krime financiare, njofton gjyqësori iranian. “Hetime të shumëfishta...

​Serbia nis lobimin kundër anëtarësimit të Kosovës në Interpol

0
Serbia ka nisur me të madhe lobimin në mesin e shteteve anëtare që të parandalojë anëtarësimin e Kosovës në Interpol. Siç shkruan gazeta “Blic”, Serbia...

NATO mesazh solidariteti për Turqinë në përvjetorin e parë të 15 Korrikut

0
Stoltenberg, ka publikuar një mesazh me shkrim në lidhje me përvjetorin e parë të tentativës për grusht shteti në Turqi, ku ai ka rikujtuar...

Reshjet ndihmojnë për fikjen e zjarreve në Shqipëri

0
Reshjet e shiut dhe ulja e temperaturave pritet të ndikojnë në reduktimin e vatrave të zjarrit në vend. Emergjencat Civile njoftuan se në 24 orët...

Erdogan i bashkangjitet marshit për programin përkujtimor të 15 Korrikut

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i është bashkangjitur Marshit në Stamboll për të marrë pjesë në Ceremoninë Përkujtimore të 15 Korrikut – Ditës...

Me bicikleta drejt haxhit, këta janë 8 muslimanët britanik me një mision të vecantë

0
Tetë Muslimanë britanikë janë nisur për në Arabi Saudite me bicikletat e tyre, duke shpresuar që të arrijnë në kohë për pelegrinazhin -  haxhin. Ata...