Trump jep alarmin: Jemi para katastrofës

0
Presidenti Donald Trump ngriti alarmin për atë që ai e përshkroi si gjendjen e përkeqësuar të sigurisë në botë. Këtë alarm Trump e dha...

Tani kështu mbrohet Kulla e Ajfelit

0
Autoritetet franceze kanë filluar me vendosjen e qelqit antiplumb përreth Kullës së Ajfelit për shkaqe sigurie, raporton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë nga Komuna...

Liderja e Mianmarit: Rohingyat nuk janë edhe aq keq…

0
Liderja 'de fakto' e Mianmarit, Aung San Suu Kyi, e cila ka mbetur e heshtur ndaj masakrave kundrejt muslimanëve në Arakan, ka pohuar se...

Takohen “vëllezërit” Sisi dhe Netanjahu

0
Presidenti i Egjiptit, Abdel Fattah el-Sisi dhe kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, kanë realizuar një takim në New York SHBA, që është njëherësh takimi...

Jep dorëheqje Carla Del Ponte, arsyeja është Siria!

0
Prokurorja Carla Del Ponte ka dhënë dorëheqje duke shpërthyer në një fjalim lamtumirës në Gjenevë, duke thënë se në Siri ka krime që nuk...

Përmes shkollave, Gyleni përfiton miliona dollarë në mënyrë të paligjshme

0
Pronri i kompanisë ndërkombëtare për çështje juridike, Amsterdam&Partners, Robert Amsterdam, i cili merret me hetime të aktiviteteve të organizatës terroriste FETO në botë, ka...

Rritje e mbështetjes për ekstremin e djathtë në Gjermani, ja cfarë thonë ata për...

0
Alternativa populiste e krahut të djathtë të Gjermanisë (AfD) rriti sulmet kundër emigracionit dhe islamit, sidomos gjatë fushatës zgjedhore. Feja islame"nuk i përket Gjermanisë", tha...

Lajmet e rrjedhura: Arabia Saudite po bën ç’mos të lidhet më tepër me Izraelin

0
Princi i kurorës saudite, Mohammed Bin Salman po punon për të bërë mbretërinë më "perëndimore" dhe për të ndryshuar përshtypjet e njerëzve kur është...

Organizatat humanitare turke shpërndajnë ndihma për myslimanët e Arakanit

0
Organizatat humanitare turke vazhdojnë të ndihmojnë myslimanët e Arakanit. Në kampin e refugjatëve Balukali, që është njëri prej pesë kampeve të ngritura në kufirin Bangladesh-Arakan,...

Tualetet e Gjenevës bllokohen nga kartëmonedhat

0
Prokurorët në Gjenevë të Zvicrës janë duke hulumtuar një rast të çuditshëm, pasi një tualet i një banke si dhe tualetet e tri restoranteve...