Përvjetori i 14 nga vdekja e Alija Izetbegoviç

0
Me rastin e shënimit të 14 vjetorit të vdekjes së Presidentit të parë të Republikës së Bosnjë e Hercegovinës (BeH), Alija Izetbegoviç, sot në...

Foshnja 7 muajsh gjendet i vdekur në krevat, zbulimi shokues

0
Një fëmijë shtatë muajsh u gjet i vdekur, i mbytur me batanijen e krevatit me të cilin e kishte mbuluar e ëma. Vdekja e vogëlushit...

Drama e jetimit sirian në Festivalin ndërkombëtar të filmit turk

0
Njerëzit do të dëshironin të gjejnë dhe të ndihmojnë një jetim pasi të shohin filmin “Never Let Me” (Kurrë mos më lër), filmi i...

Kamikazët shkatërrojnë bazën e ushtrisë afgane, 43 ushtarë të vdekur

0
Të paktën 43 ushtarë afganë janë vrarë pasi dy kamikazë me kamion të mbushur me bomba kanë hedhur në erë një bazë ushtarake në...

Pas ”Balenës Blu”, kjo është sfida e re shokuese

0
Pas ”Balenës Blu” një tjetër lojë e frikshme është shfaqur në rrjetet sociale. Fëmijët deri në moshën 14-vjeçare tashmë i janë bashkuar lojës së re...

Mediat serbe prodhojnë skandal pa ndodhur asgjë

0
Skandal pa ndodhur ende asgjë dhe shumë zhurmë pa asnjë lidhje me futbollin. Në kontaktin e parë me Shqipërinë të transfertës së Europa Ligës...

Alarmi nga AIDS, rritje dramatike në Europën Lindore

0
Sidën (HIV-AIDS) shumë e lidhin me Afrikën, por autoritetet botërore të shëndetësisë japin alarmin për rritjen dramatike të infektimeve në Europën Lindore, gjë që...

Dënim me vdekje për përdhunuesin dhe vrasësin e fëmijës sirian

0
Gjykata e Lartë Penale në Amman dënoi me vdekje një djalë jordanez për përdhunimin dhe vrasjen e një fëmije shtatëvjeçar nga Siria, njoftoi agjencia...

“SHBA duhet të ekstradojë Gylenin”

0
Ministri i Drejtësisë i Turqisë, Abdülhamit Gül, tha se në kuadër të bashkëpunimit reciprok juridik me Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe marrëveshjes...

Kanada, Kuebeku ndalon me ligj mbajtjen e nikabit

0
Gratë muslimane në Kuebek të Kanadasë do të detyrohen të heqin nikabin dhe burkën e fytyrës gjatë shfrytëzimit të shërbimeve publike, përfshirë transportin me...