Turqia: Nuk ka nevojë për parà, Gylenin e ekstradojmë me ligj!

0
Raportet se ish-këshilltari i Shtëpisë së Bardhë, Micheal Flynn ishte pjesë e një komploti për të esktraduar Fetullah Gylenin në këmbim të miliona dollarëve,...

Tërmet i fuqishëm në Iran e Irak, ka viktima

0
Një tërmet i fuqishëm prej 7,2 ballësh tronditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut, nga ku raportohen disa viktima. Epiqendra e tërmetit ishte në thellësinë...

Mësuesja ia heq shaminë vajzës, pushohet nga puna

0
Një shkollë në Nashville të SHBA-ve ka larguar nga puna një mësuese, e cila ia kishte hequr shaminë një nxënëseje gjatë orës së mesimit. Në...

Zambia, vriten nga elefantët dy turistë evropianë

0
Dy turistë evropianë kanë humbur jetën në qytetin Livingstone, në jug të Zambias, kur u shtypën nga dy elefantë të cilët tentuan t’i fotografojnë...

Bruksel, protesta në mbështetje të pavarësisë së Katalonjës

0
Qindra persona kanë protestuar sot në Bruksel kundër pezullimit të autonomisë përmes imponimit të një administrate të dhunshme dhe arrestimit të zyrtarëve në Katalonjë,...

“Fëmijët janë më të prekurit nga shkeljet e Izraelit”

0
Presidenti i Palestinës, Mahmud Abbas, ka thënë se më të prekurit nga shkeljet e Izraelit ndaj palestinezëve janë fëmijët, raporton Anadolu Agency (AA). “I themeluar...

Kriza e Gjirit, tema kryesore e vizitës së Erdoğanit në Katar dhe Kuvajt

0
Kriza e Gjirit do të jetë një nga pikat kryesore në rendin e ditës të takimeve të Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në...

Ushtria e Izraelit stërvitje të madhe ushtarake në kufi me Gazën

0
Ushtria izraelite ka nisur mëngjesin e sotëm një stërvitje të madhe ushtarake në kufi me Rripin e Gazës, raporton Anadolu Agency (AA). Duke u bazuar...

Turqi, arrestohen 32 persona që kanë luftuar për ISIS-in në Siri

0
Gjatë një aksioni antiterrorist të kryer në Stamboll janë arrestuar 32 persona të cilët për DEASH-in kanë luftuar në Siri, raporton Anadolu Agency (AA). Ekipet...

Yıldırım: Bashkëpunimi SHBA-PYD/YPG nuk do të sjellë paqe dhe stabilitet

0
Kryeministri i Turqisë, Binali Yıldırım, ka thënë se organizatat terroriste PKK, YPG dhe PYD përbëjnë problem për Turqinë dhe se bashkëpunimi i SHBA-ve...