Në Zvicër hapet akuariumi më i madh në Evropë

0
Në Lozanë të Zvicrës është hapur akuariumi më i madh në Evropë me ujë të ëmbël, raporton Anadolu Agency (AA). Akuariumi me një sipërfaqe prej...

Zjarri në Kaliforni ka shkaktuar dëme në vlerë 1 miliard dollarë

0
Zjarret në shtetin e Kalifornisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) që filluan më 8 tetor kanë shkaktuar dëme në vlerë prej një...

“Asnjë vend i BE-së nuk dëshiron ndërprerjen e negociatave me Turqinë”

0
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, duke theksuar se asnjë vend i Bashkimit Evropian nuk dëshiron ndërprerjen e negociatave të anëtarësimit me Turqinë, tha se janë...

Klientët katalunas tërheqin paratë nga bankat spanjolle

0
Konsumatorët e bankave në Katalonjë janë duke tërhequr paratë nga institucionet financiare të cilat shpërngulën selitë zyrtare në lokacion tjetër në Spanjë për shkak...

Të dhëna shokuese për ndotjen e ajrit

0
Ndotja e ajrit shkakton 9 milion të vdekur brenda vitit në të gjithë botën. Të dhënat shokuese janë publikuar nga një projekt me emrin...

Çavushoglu: Kurz është islamofob dhe ksenofob

0
Ministri turk i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavushoglu deklaroi se mes retorikës së kreut të Partisë Popullore austriake (OVP), Sebastian Kurz, i cili është...

Zbulohet një vrasje e trefishtë në Gjermani, njëri nga viktimat ishte politikane

0
Një grua rastësisht zbuloi tre kufoma brenda një veture BMW në Eislingen të Gjermanisë, shkruan “Bild”. Sipas policisë, ata kishin vdekur përmes përdorimit të...

Toni Blair: Gabuam me Hamasin

0
"Udhëheqësit botërorë kanë gabuar se bojkotuan Hamasin në vitin 2006, tha ish-kryeministri britanik Toni Blair, transmeton gazeta britanike Guardian. Në një intervistë për gazetën, Blair...

Turqi, neutralizohen 45 terroristë në veri të Irakut

0
Forcat e Armatosura të Republikës së Turqisë (TSK) gjatë aksioneve antiterroriste në veri të Irakut dhe juglindje të Turqisë kanë neutralizuar 45 pjesëtarë...

Erdogan: Nuk ka asnjë dallim mes Boko Haram, FETO dhe DEASH

0
Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi të enjten në Ankara se nuk ka asnjë dallim midis organizatave terroriste Boko Haram, FETO...