Sulm me thikë brenda qendrës tregtare, një e vdekur dhe shtatë të plagosur

0
Një grua ka mbetur e vrarë dhe 7 të tjerë kanë marrë lëndime të rënda pas sulmit me thikë në një qendër tregtare në...

Ambasadorit egjiptian në Kajro i rrjedhin telegramet, ja cfarë thotë për Turqinë

0
Ambasadori egjiptian në Uashington, Yasser Reda, tha se Kajro beson se Turqia është më e rrezikshme se Irani; Ky skandal shpërtheu pas një telegrami...

Banka Islame për Zhvillim dhe D-8 nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi

0
Banka Islame për Zhvillim njoftoi se ka nënshkruar një memorandum mirëkuptimi me organizatën D-8 për të rritur përpjekjet e zhvillimit dhe ekspertizën, njohuritë dhe...

OKB: 800 mijë muslimanë të Arakanit të strehuar në kampet e Bangladeshit

0
Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) njoftoi se ka arritur në 800 mijë numri i muslimanëve të Arakanit që janë strehuar në kampet në...

Tusk: Evropa dëshiron të mbajë të hapur derën për Turqinë

0
Pavarësisht thashethemeve, samiti i liderëve të Bashkimit Evropian (BE), i mbajtur të enjten në Bruksel, nuk rezultoi me ndërprerjen apo pezullimin e përpjekjes turke...

Bozdag: Kriza e vizave Turqi-SHBA, rezultat i keqinformimit

0
Zëvendëskryeministri i Turqisë, Bekir Bozdag, e cilësoi si konstruktiv takimin mes delegacionit të Turqisë dhe atij amerikan në Ankara për tejkalimin e krizës së...

Irak, përleshje e ashpër mes forcave irakiane dhe peshmergëve

0
Në rrjedhë e sipër janë përleshje të ashpra mes forcave irakiane dhe peshmergëve në rrugën Erbil-Kirkuk, raporton Anadolu Agency (AA). Pasi forcat irakiane të sigurisë...

Egjipti liron irlandezin e burgosur gjatë puçit në vitin 2013

0
Një shtetas irlandez i burgosur në Kajro në gusht të vitit 2013 kur vendi u kaplua nga një grusht shteti, është liruar nga akuzat...

“320 mijë fëmijë nga Arakani të strehuar në Bangladesh ndodhen nën kërcënim”

0
Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë (UNICEF) ka bërë të ditur se çdo javë rreth 12 mijë fëmijë nga Arakani që janë larguar...

Shkup, debat publik për plotësim të Ligjit për mbrojtje nga diskriminimi

0
Në organizim të Ministrisë së Punës dhe Politikës Sociale dhe Misionit të OSBE-së në Shkup, në praninë e dhjetra përfaqësuesve të organizatave joqeveritare u...