Presidentin somalez nuk e tundojnë milionat e Arabisë Saudite

0
Presidenti somalez, Mohammed Abdullah Farmajo, ka refuzuar 80 milionë dollarë në këmbim të marrëveshjes për të ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me Shtetin e Katarit. "Pas dy...

Pavarësia e Katalonjës, bastisje dhe arrestime në Barcelonë

0
Me fuqinë e pushtetit autoritetet spanjolle përpiqen t’i ndalojnë njerëzit në Katalonjë që të mos e mbajnë referendumin për pavarësinë. Një sërë arrestimesh flasin...

Bastisje në Mesxhid-i Aksa

0
Në shoqërim të policisë izraelite 49 hebrenj fanatikë, sot kryen bastisje në Mesxhid-i Aksa, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë me shkrim nga Firas...

Rritet në 96 bilanci i viktimave të tërmetit në Meksikë

0
Është rritur në 96 numri i të vdekurve nga tërmeti prej 8,1 ballësh i cili të premten goditi brigjet jugore të Meksikës, raporton Anadolu...

Trump sërish në telashe/ Një informator i dytë del në skenë

0
Një zyrtar i dytë i zbulimit amerikan ka kontaktuar Inspektorin e Shërbimeve të Zbulimit me “informacion të dorës së parë” që mbështet...

Mjekët po tregojnë pse mbyten pushuesit

0
Këtë sezon në plazhe mungojnë elementët e sigurisë, vrojtuesit, por në zona të caktuar edhe ekipet shëndetësore. Mjekët e Urgjencës së Durrësit që përballen...

Haxhinjtë kryejnë ritualin e “gjuajtjes së shejtanit me gurë”

0
Besimtarët muslimanë të cilët ndodhen në vendet e shenjta për të pëmbushur obligimin e haxhit, në ditën e dytë të Kurban Bajramit vazhdojnë të...

2 të vdekur nga tërmeti në ishullin grek

0
Të paktën dy persona mbetën të vdekur nga tërmeti që goditi ishullin grek, Kos. Tërmeti  me magnitudë 6.3 shkallë goditi Detin Egje, fare pranë...

Nëna 98 vjecare e cila kujdeset për të birin, 80 vjecar

0
Një nënë 98 vjeçare është duke u kujdesur për djalin e saj 80-vjeçar. Ada Keating dhe djali i saj, Tom, kanë jetuar gjithmonë së bashku,...

ShBA – 2 të vrarë dhe 4 të plagosur në sulmin me armë zjarri...

0
Të paktën dy persona kanë humbur jetën pasi një agresor ka hapur zjarr në një bibliotekë publike në shtetin Nju-Meksiko të Shteteve të Bashkuara...

Artikujt e fundit