Në Maqedoni dhe Bosnjë nuk besohen mediat, në Shqipëri dhe Kosovë po

0
Media në Maqedoni është e varur prej ndikimeve politike, por edhe është e korruptuar. Të paktën këto janë të gjeturat e një hulumtimi të ‘Balkan...

Arrin në 22 numri i të vdekurve nga shembja e urës në Gjenovë

0
Një urë e lartë, pjesë e autostradës A10 në Genova, është shembur disa orë më parë. Nga shembja e urës, mediat italiane raportojnë se...

Bill de Blasio tërhiqet nga gara për president të SHBA-ve

0
Kryebashkiaku i Nju Jorkut, Bill de Blasio, ka njoftuar se do të tërhiqet nga gara demokrate për Shtëpinë e Bardhë. 

Mbi 30 protestues tentojnë të qëllojnë Macron-in dhe të shoqen në teatër

0
Mbrëmjen e së premtes, Një grup prej mbi 30 protestuesish, tentuan që të hyjnë brenda teatrit në Paris, aty ku Presidenti Emmanuel...

25 milionë raste të koronavirusit në botë, pothuajse 850.000 njerëz kanë vdekur

0
Sipas të dhënave më të fundit nga Worldometers, më shumë se 25 milionë raste të infeksionit COVID-19 janë regjistruar në botë deri...

Suedi, bëhet gati flotilja për tu nisur në Gaza

0
 Aktivistë në Suedi që kanë nisur iniciativën "Flota për Gazën" (Armada for Gaza) me qëllim të thyerjes së embargos së Izraelit ndaj Gazës, vitin...

Kryeministri etiopian i përgjigjet Trumpit: Ankohu tek Komiteti i Nobelit

0
Kryeministri i Etiopisë, Abiy Ahmed, në lidhje me fjalët e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, se ai meritonte Çmimin Nobel të Paqes...

OBSH: Çdo vit 5.4 milionë persona në botë kafshohen nga gjarpërinjtë

0
Çdo vit 5 milionë e 400 mijë persona në botë kafshohen nga gjarpërinjtë, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas lajmit të BBC-së, Organizata Botërore e Shëndetësisë...

Japonia goditet nga tajfuni më i fuqishëm në 25 vite

0
ANKARA (AA) - Jeta në Japoni është paralizuar, ndërsa qindra mijëra persona janë urdhëruar të evakuohen si pasojë e tajfunit Jebi, që është cilësuar...

Erdogan: Askush të mos shqetësohet nga prania e jonë në Katar

0
Presidenti turk Rexhep Tayyip Erdogan në lidhje me Komandën e Forcave të Përbashkëta Turko-Katarase tha se “Askush nuk duhet të shqetësohet nga prania e...