Presidenti gjerman viziton xhamin në Penzberg, pritet nga imami nga Shkupi

0
Presidenti gjerman, Frank Walter Steinmeier, ka vizituar një xhami në qytetin gjerman Penzberg, ku është pritur nga imami i kësaj xhamie, Benjamin Idriz, i...

Mjekët turq do të ofrojnë operacione në Gazën e izoluar

0
Një delegacion mjekësor turk të hënën filloi të kryejë operacione kirurgjike për pacientët palestinezë në Spitalin Al-Shifa të qytetit të Gazës. Gjatë gjashtë ditëve të...

Makina përplas një grup të madh nxënësish, 5 të vdekur e 18 të plagosur...

0
Një makinë ka goditur një grup të madh nxënësish përpara një shkolle fillore kineze në Huludao, provincën Liaoning, shkruan oranews. Të paktën 5 persona kanë...

16 materialet më të shtrenjta në botë (në vend të parë nuk është ari...

0
16 materialet më të shtrenjta në botë (në vend të parë nuk është ari dhe as diamanti) Për shumë shekuj, shumë njerëz kanë besuar se...

Studimi/ Edhe gjermanët emigrojnë për në vendet e tjera

0
Gjermania është kthyer në “tokën e premtuar” për shumë emigrantë, por edhe gjermanët vetë largohen prej andej. Vetëm se në një nivel...

Gjermani, burg të përjetshëm për pjesëtaren e grupit neonazist NSU

0
Gjykata në Mynih ka shpallur fajtore të akuzuarën kryesore të grupit neonazist NSU për vrasjen e 10 personave, në periudhën 2000-2007, transmeton Anadolu Agency...

Zjarr në një ndërtesë në Zvicër, 6 të vdekur

0
Gjashtë persona, përfshirë edhe fëmijë, kanë humbur jetën në një zjarr që ka shpërthyer në një ndërtesë banimi në qytetin Solothurn në veri të...

Shtimi i lindjeve në kampe, kërkohet sterilizimi myslimanëve Rohingya

0
Bangladeshi ka vendosur që për të shmangur lindjet e shumta të fusë sterilizimin vullnetar në kampet e saj të mbingrakuara me refugjatë Rohingya. Gati 1...

Stokholm, akademikët dhe gazetarët kërkojnë t’i tërhiqet çmimi nobel Handke-s

0
Gazetarët dhe akademikët nga vende të ndryshme të botës janë tubuar në Stokholm duke kërkuar që autorit austriak Peter Handke t’i tërhiqet...

Shefi i diplomacisë franceze: Evropa do t’i kundërvihet Trumpit

0
Ministri i Punëve të Jashtme i Francës, Jean-Yves Le Drian, tha se Evropa do të ngrihet kundër përpjekjeve të presidentit amerikan, Donald Trump, për...

Artikujt e fundit