Ekstremisti danez djeg Kuranin, shpërthejnë protestat kundër veprimit të tij

0
Një qytetar ekstremist danez ka djegur librin e shenjt Kuranin në mes të një rruge në Malmo të Suedisë..

Protesta në Gjermani: S`na detyroni dot të bëjmë vaksinën!

0
Mijëra vetë protestuan në qytetet e mëdha gjermane kundër kufizimeve të jetës publike. Në disa vende, pati pjesëmarrje edhe më të madhe...

Dy heronjtë turq që ndihmuan policët dhe qytetarët e plagosur në Vjenë

0
Austria është në ankth dhe panik pas sulmeve të tmerrshme që ndodhën mbrëmë në Vjenë. Në një sulm që dyshohet se ishte terrorist, organizuar nga...

Kryeministri i Kanadasë: Myslimanët janë viktimat më të mëdha të terrorizmit

0
Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau para ca kohësh është përgjigjur në pyetjet e qytetarëve në emisionin e inçizuar në Asamblenë e qytetit...

Azerbajxhani neutralizon 2.300 ushtarë armenë

0
Ushtria e Azerbajxhanit njoftoi se ka neutralizuar 2.300 ushtarë armenë në kundërsulmin që ka filluar për të çliruar territoret nën pushtim, transmeton...

SHBA tërhiqet zyrtarisht nga OBSH

0
Presidenti amerikan, Donald Trump e ka tërhequr zyrtarisht SHBA-në nga Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH), të cilën e akuzon për keqmenaxhim të...

Imazhet nga droni tregojnë keqtrajtimin e ujgurëve në Kinë

0
Ambasadori i Kinës në Britani Liu Xiaoming ka insistuar se populli ujgur jeton në “paqe dhe harmoni me grupet tjera etnike”, gjersa...

Vuçiq: Nga Lavrovi pranova informata shqetësuese për çështjen e Kosovës

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot se është informuar nga shefi i diplomacisë ruse Sergei Lavrov, se e presin Serbinë...

Shënjestrimi i muslimanëve nga qeveria e Macron-it mobilizon edhe drejtuesit lokalë

0
Pasi qeveria e presidentit francez, Emmanuel Macron ka shënjestruar kohët e fundit muslimanët dhe vendet e adhurimit në qytete të ndryshme të Francës kanë...

Turqia teston me sukses makinën e saj të parë fluturuese

0
Makina e parë fluturuese indigjene e Turqisë, e quajtur Cezeri, është testuar me sukses në Stamboll, transmeton Anadolu Agency (AA).❮❯