Kryetari i Ulqinit dhe zyrtarë të lartë shqiptarë arrestohen në mëngjesin e sotëm

0
Kryetari i Komunës së Ulqinit, Ljoko Nrekiq, është arrestuar në mëngjesin e sotëm. Arresti i tij është bërë me urdhër të Prokurorisë Themelore të...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, vaksinohet kundër COVID-19

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, mori vaksinën kundër koronavirusit të ri (COVID-19), raporton Anadolu Agency (AA). Erdoğan u vaksinua në Spitalin e Qytetit në...

Votë historike në SHBA, Trump akuzohet formalisht për kryengritje

0
Një shumicë e zyrtarëve të zgjedhur nga Dhoma e Përfaqësuesve votuan sot për të paditur zyrtarisht Donald Trump për nxitje të dhunës në Capitol...

Rastet me COVID-19 në mbarë botën rriten në mbi 90 milionë

0
Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka arritur në mbi 90 milionë, transmeton Anadolu Agency (AA) Sipas faqes së...

Kongresi certifikon rezultatet – Joe Biden, president i SHBA-së

0
Joe Biden është konfirmuar si president i ri i SHBA-së. Sipas The Guardian, përcjell Telegrafi, ka qenë senatorja Amy Klobuchar ajo që dha lajmin. “Joe Biden...

Vdes gruaja e qëlluar në Capitol gjatë protestave pro-Trump

0
Gruaja e cila me sa duket u qëllua në gjoks në ndërtesën e Kongresit Amerikan (Capitol) gjatë trazirave masive të mbështetësve të presidentit të...

Bilanci nga trazirat në SHBA, 4 të vdekur dhe 52 të arrestuar

0
Katër persona kanë vdekur gjatë trazirave në Capital Holl në SHBA. 4 persona kanë humbur jetën gjatë trazirave që u shkaktuan në Capitol Hill në...

​Përfundon protesta e mbështetësve të presidentit Trump në godinën e Kongresit amerikan

0
Përfundon protesta e mbështetësve të presidentit Donald Trump në godinën e Kongresit amerikan ku po mbahej seanca për certifikimin e zgjedhjeve presidenciale të 3...

Stoltenberg: Pamjet nga Uashingtoni tronditëse

0
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i quajti tronditëse skenat e zhvilluara në Uashington. “Skena tronditëse në Washington, D.C. Rezultati i këtyre zgjedhjeve demokratike...

Trump “i bindet” Biden, del live: E dimë si ndiheni, por shkoni në shtëpi

0
Presidenti në detyrë Donald Trump u bëri apel protestuesve të shkojnë në shtëpi, menjëherë pasi Joe Biden doli në një konferencë dhe i bëri...