Turqi, 220 të arrestuar në operacionin më të madh kundër “evazionit fiskal të karburanteve”

0
Ministria e Brendshme e Turqisë njoftoi se në kuadër të operacionit të zhvilluar në 50 qytete me qendër Stambollin dhe i cili është emërtuar...

Armin Laschet u zgjodh udhëheqës i Unionit Kristian Demokrat në Gjermani

0
Kryeministri i landit gjerman të North Rhine-Westfalen, Armin Laschet fitoi sot udhëheqjen e Kristian-demokratëve konservatorë të Gjermanisë (CDU), duke mundur avokatin e pasur të...

Forcat izraelite plagosin 10 palestinezë gjatë protestave në Bregun Perëndimor

0
Të paktën 10 palestinezë u plagosën dhe shumë të tjerë u prekën nga gazi lotsjellës si pasojë e ndërhyrjes së forcave izraelite në protestat...

Izraeli përjashton të burgosurit palestinezë nga fushata e vaksinimit

0
Pavarësisht hapit të shpejtë për vaksinimin kundër COVID-19, vendimi i Izraelit për të mos vaksinuar të burgosurit palestinezë ose ata që banojnë në territoret...

Mbi 2 milionë të vdekur nga COVID-19 në mbarë botën

0
Numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi i ri (COVID-19) në të gjithë botën ka tejkaluar shifrën 2 milionë, transmeton Anadolu Agency...

Mbi 1.500 fëmijë refugjatë llogariten si të zhdukur në Gjermani

0
Në Gjermani 1.579 fëmijë të mitur refugjatësh llogaritën si të zhdukur, bëri të ditur Departamenti federal për luftë kundër kriminalitetit (BKA), transmeton Anadolu Agency...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, vaksinohet kundër COVID-19

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, mori vaksinën kundër koronavirusit të ri (COVID-19), raporton Anadolu Agency (AA). Erdoğan u vaksinua në Spitalin e Qytetit në...

Ushtria izraelite arreston 41 palestinezë në Bregun Perendimor

0
Ushtria izraelite arrestoi të enjten 41 palestinezë nga zona të ndryshme të Bregut Perëndimor të okupuar, raporton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë, Shoqata e...

Irak, rreth tre milionë persona nuk mund të përmbushin nevojat themelore për ushqim

0
Rreth tre milionë persona nuk mund të përmbushin nevojat e tyre të përditshme themelore për ushqim në Irak, transmeton Anadolu Agency (AA). Në raportin që...

Turqia dërgon 20 mijë doza të vaksinës në Qipron Turke

0
Në kuadrin e luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) Turqia i dërgoi Republikës Turke të Qipros Veriore (TRNC), 20 mijë doza të vaksinës Sinovac,...