Turqia kritikon BE-në për sanksionet ndaj kompanisë turke

0
Turqia të martën kritikoi vendimin e Bashkimit Evropian(BE) për të vendosur sanksione ndaj një kompanie detare turke, raporton Anadolu Agency (AA).

Mbreti i Bahreinit: Marrëveshja me Izraelin “një hap historik”

0
Mbreti i Bahreinit, Hamad bin Isa Al Khalifa, e ka vlerësuar si "një hap historik" marrëveshjen e fundit të nënshkruar midis vendit...

Gratë palestineze pohojnë abuzime seksuale në burgjet izraelite

0
Dena Karmi, një grua palestineze 41-vjeçare, e cila kaloi 16 muaj në burgjet izraelite, kujton një histori tronditëse të abuzimit seksual, me...

Erdoğan: Sistemi i OKB-së nuk mund t’i parandalojë konfliktet dhe as t’u jap fund...

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se një Këshill i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara (OKB), që lë fatin e...

Numri i rasteve me COVID-19 në Afrikë tejkalon 1.4 milionë

0
Në kontinentin e Afrikës është rritur në 1.405.973 numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA). 

Media: Zarf me lëndë helmuese drejtuar Shtëpisë së Bardhë

0
Një zarf që i ishte drejtuar Shtëpisë së Bardhë, përmbante një substancë të identifikuar si ricinë, një lëndë helmuese vdekjeprurëse, njoftuan disa...

Gana– aksidentohet autobusi i të rinjve, 6 lojtarë të vdekur

0
Gana është zgjuar me lajme të hidhura. Një autobus që po transportonte lojtarët e rinj...

SHBA dërgon radarë dhe mjete të blinduara luftarake në Siri

0
Komanda e Forcave Qendrore të SHBA-së (CENTCOM) njoftoi se në verilindje të Sirisë ka dërguar radarë të tipit Sentinel dhe mjete të...

Kina kufizon aktivitetin e kompanive të huaja

0
Qeveria kineze ka njoftuar krijimin e një mekanizmi që do ta lejojë atë të kufizojë aktivitetet e kompanive të huaja, një masë...

Shqipëri, 5 të vdekur dhe 153 raste te reja me COVID-19

0
Në Shqipëri në 24 orët e fundit janë regjistruar 153 raste te reja me COVID-19 ndërsa 5 persona kanë ndërruar jetë, sipas...