Urimi i Kurtit për Ramazanin: Është muaji ku më shumë sheh e dëgjon shpirti,...

0
Të dashur besimtarë myslimanë, pas pak orësh fillon syfyri i parë i muajit të shenjtë të Ramazanit. Ky muaj,...

Ministrja në ardhje është e dënuar me burg

0
Është arritur marrëveshja për koalicion në mes LDK-së dhe AAK-së. Për marrëveshjen të koalicionit ka njoftuar, vete i pari i AAK-së,...

Në “Ditën e Tokës”, thirrje për ruajtjen e saj

0
Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MMPH), së bashku me komunën e Rahovecit dhe disa organizata joqeveritare mjedisore, po shënojnë sot Ditën Botërore të...

Shtimi i rasteve me COVID-19, Tërnava apel imamëve: Respektoni masat, hutbeja vetëm 10 minuta

0
Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim eTërnava, ka filluar mbledhjen e radhës së Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës me...

Infektohet për herë të dytë me koronavirus: Është më agresiv sesa herën e parë

0
Petrit Bylykbashi ishte diagnostifikuar me koronavirus 3 muaj më parë dhe pas dy javësh i njëjti ishte testuar negativ, pra ishte shëruar...

Autoritetet saudite: Xhamitë e shenjta në Mekë dhe Medinë, së shpejti të hapura për...

0
Ministria e Haxhit dhe e Umres e Arabise Saudite, në një deklaratë të postuar në Twiter tha që besimtarët do të ktheheshin...

Vdesin edhe 6 persona në QKUK nga Covid-19

0
Qendra Klinike Universitare e Kosovës, përkatësisht klinikat e saj ku po trajtohen pacientët e prekur nga Covid-19 kanë njoftuar se gjatë ditës...

Shpërthen dhuna në Paris për vrasjen e të riut me ngjyrë nga policia në...

0
Rreth 20,000 protestues kanë demonstruar dhunshëm mbrëmë në Paris në kujtim të vrasjes në 2016 të një të riu me ngjyrë në...

Vitia: Kërkoj nga besimtarët mirëkuptimin, por xhamitë nuk bën të hapen

0
Mos hapja e xhamive ka ngjallur reagime të ndryshme në Kosovë. Bashkësia Islame e Kosovës në një konferencë për media ditën e...

Vaksina kundër koronavirusit/ Bill Gates: S’ka mikroçipe, janë budallallëqe!

0
Miliarderi amerikan dhe themeluesi i Microsoft-it, Bill Gates, i hodhi poshtë teoritë e konspiracionit që janë përhapur në mediat sociale, se ai...