Prindërit me dy fëmijët nga Kosova viktima të aksidentit në Rrugën e Kombit

0
Një aksident tragjik është regjistruar në rrugën e Kombit, në aksin Milot-Rrëshen. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet për katër viktima dhe një të plagosur. Viktimat, shtetas të...

Aksident tragjik në Rrugën e Kombit në Shqipëri, dyshohet për katër viktima nga Kosova

0
Një aksident i rëndë ka ndodhur në Rubik të Shqipërisë mbrëmjen e sotme. Dyshohet se në këtë aksident kanë mbetur viktima 4 persona dhe...

Ministria e Shëndetësisë propozon masat e reja kundër COVID-19

0
Ministria e Shëndetësisë i ka propozuar Qeverisë së Kosovës masat e reja kufizuese kundër COVID-19. MSH ka propozuar që masat të lehtësohen për disa sektorë,...

Zyrtare: Albin Kurti, kandidat për kryeministër nga radhët e LVV-së

0
Lëvizja Vetëvendosje është duke e mbajtur mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të partisë. Në këtë mbledhje u vendos edhe zyrtarisht që Albin Kurti të jetë...

Likaj konfirmon se mësimi fillon më 18 janar

0
Ministri në detyrë i Arsimit, Ramë Likaj, ka konfirmuar se mësimi do të fillojë më 18 janar. Përmes një postimi në Facebook ai ka bërë...

Mbi 1.500 fëmijë refugjatë llogariten si të zhdukur në Gjermani

0
Në Gjermani 1.579 fëmijë të mitur refugjatësh llogaritën si të zhdukur, bëri të ditur Departamenti federal për luftë kundër kriminalitetit (BKA), transmeton Anadolu Agency...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, vaksinohet kundër COVID-19

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, mori vaksinën kundër koronavirusit të ri (COVID-19), raporton Anadolu Agency (AA). Erdoğan u vaksinua në Spitalin e Qytetit në...

Katër të vdekur dhe 279 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
441 TË SHËRUAR DHE 279 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me...

Ushtria izraelite arreston 41 palestinezë në Bregun Perendimor

0
Ushtria izraelite arrestoi të enjten 41 palestinezë nga zona të ndryshme të Bregut Perëndimor të okupuar, raporton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë, Shoqata e...

Irak, rreth tre milionë persona nuk mund të përmbushin nevojat themelore për ushqim

0
Rreth tre milionë persona nuk mund të përmbushin nevojat e tyre të përditshme themelore për ushqim në Irak, transmeton Anadolu Agency (AA). Në raportin që...